Skocz do zawartości
  • 0

Kolejne łuseczki


Sebek

Pytanie

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Takie coś na dysku miałem. Wygląda na to ,że przy tym moim z 1943 r. tez było coś a'la drewniany pocisk... chociaż mam stan strychowy ,jest to widocznie u mnie wyłamane/wydrapane. A może ormalne" naboje z drewnianym pociskiem mogły byc używane jako miotające do garłaczy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj, na swej pierwszej wyprawie z wykrywką trafiłem (trafiliśmy, bo moja dziewczyna wyczesała 6-7 sztuk samodzielnie:-) kilkanaście łuseczek - wszystkie ze wzmiankowanym przez Was karbem '''''''

Jedna z nich była nadal niewystrzelona, tkwił w niej właśnie drewniany pocisk (częściowo ułamany). Co dziwne jednak, w tym miejscu była ostra potyczka (łuski od MP, rozerwane moździerzówki), więc drewniany pocisk w tym miejscu jest co najmniej dziwny (tuż przy okopie).

Powiedzcie mi tylko, bo się jeszcze na tym nie znam, co to za bicia (z tej z drewnianym):
S* 10 35 P198

Podkreślam, że wszystkie pozostałe też miały ''''''', a z pewnością pochodzą od ostrej amunicji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz staje się jaśniej:)

Moim zdaniem, normalne naboje ślepe nie były używane do miotania granatów, z powodu zbyt małej ilości prochu (1/3 i mniej w zależnosci czy ślepak do kb czy mg). Mała ilość prochu, więc i energia mniejsza. Do tego jeśli używa się amunicji o różnej charakterystyce, to są kłopoty z celnością. Granaty były pakowane granat+nabój, więc naboje powinny być dostępne na bieżąco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S* 10 35 P198 - rok 1935 ,partia 10 ,producent - 'Metallwarenfabrik Treuenbrietzen G.m.b.H., Abteilung Röderhof'.

U mnie łuski z '''''' trafiają się rzadko ,ostatnio wyszły trzy - polska z 1921 roku ,niemiecka z 1935 i niemiecka z pierwszej wojny (1916 r.) z dwoma pierścieniami '''''''''.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ,nie wiem czy amunicja z drewnianym pociskiem nie mogła słyżyć do wystrzeliwania granatów karabinowych (garłaczy"). Napewno do tego służyły specjalne naboje ,ale czy można było wystrzelić garłacz" nabojem z drewnianym pociskiem?

pzdr

bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie