Jump to content

TKS - Lista szaleńców


Hartmann

Recommended Posts

Piękne Panie i Szaleni Panowie !!!!!!
Temat tKS pojawia się jak bumerang,nastała pora by to wreszcie rozwiązać.Nie wypisujcie głupot że zbieracie pieniądze na zakup,że robicie składki narodowe itd,itp.
To wszystko o d..... rozbić.Nawet jak kto jakim cudem coś do Polski ściągnie to i tak albo trafi do muzeum ,albo do jakiejś kolekcji.To tak jakby zamknąć ptaszka w klatce - niby śpiewa ale jakiś smutny.TKS-a trzeba zrobić i niech jeździ.Niech nikt nie mówi że się nie da - bo nie ma racji.Jak ktoś tak jak ja jest chory na TKS-a to niech się dopisze poniżej jak chce pomóc lub niech dzwoni.
Leszek Kusiak
0-601-45-63-94
0-18-264-63-03
0-18-264-63-03
Posty bez podanego maila będą ignorowane,tak jak głupie odzywki.
Jeśli ktoś chce nabaźgrać jakiś kretynizm to niech idzie gdzie indziej.
Leszek
Link to comment
Share on other sites

TKS powinien być eksponowany przedewszystkim w ruchu. Jego przewagą czy siłą była zwrotność i szybkoś która w połączeniu z niską sylwetką i dobrym wyszkoleniem załogi czyniła go praktycznie niezniszczalnym (Odsyłam do ksiażki Skibińskiego PIerwsza pancerna" gdzie takie starcie jest opisane. Niemcy dostali migreny). Niestety tankietka stojąca na muzealnym trawniku obok T-34 lub T-55 będzie wygladała conajmniej śmiesznie jeśli nie żałośnie i niczego o kampanii wrześniowej nie nauczy młodego pokolenia.
Link to comment
Share on other sites

Hartman jeatem z Tobą, tym bardziej że Wrześniowa Piechota będzie się lepiej prezentować ze wsparcirm i pancerki i tankietki. Pozdrawiam i służę wsparciem.
p.s O konkretach możemy pogadać w Sochaczewie.
Link to comment
Share on other sites

No i ja ...

Hartmann, jesli potrzebne sa detale Axvall, osób kontaktowych i generalnie szczegóły transakcji in spe - zapraszam na priv.

Tomek Basarabowicz
Link to comment
Share on other sites

jak wszyscy szaleńcy to wszyscy ... SZUKAM też. Hart ... jakby coś to mam dojście do materiałów źródłowo - odtworzeniowych. :-)
No a po tankietce będzie kolej na 7 tp. Bo jest nas conakmniej 3 z p...lcem na jego punkcie.
Za.
Link to comment
Share on other sites

coż to wiedziałem, że jest nas więcej --> szalonych.
Dlatego pozwalam sobie przypomnieć........


26 października w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Bitwy Nad Bzurą w Sochaczewie odbędzie się spotkanie organizacyjne Grupy Rekonstrukcyjnej „Polski Wrzesień”.
Nazwa ta nie jest przypadkowa. Pomysł powstania takiej grupy powstał po tegorocznej rekonstrukcji jednego z epizodów Bitwy nad Bzurą, przeprawy oddziałów Armii „Poznań” pod Witkowicami. Inscenizacji bardzo, jak wszyscy uczestnicy pamiętają udanej.
Dlatego zapraszamy do Sochaczewa wszystkich chętnych , którym leży na sercu tradycja dla Wojska Polskiego, broni i munduru.

I nie tylko II RP i kampanii wrześniowej. Także tych wszystkich, którzy chcą się dobrze bawić. Nadmienię, że przy Grupie powstaje np.:
- sekcja niemiecka
- sekcja Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich.

Przede wszystkim Wojsko Polskie , ale nie tylko.
Koncentrujemy się głównie na ostatnim stuleciu. Stąd taka nazwa, ale miło nam będzie gościć przedstawicieli innych grup rekonstrukcyjnych zainteresowanych polskimi oddziałami wojskowymi bądź powiązanych historycznie z rekonstruowanymi wydarzeniami ( choćby Kampanią Wrześniową albo np.: operacją Market Garden).

Oczywiście nie zapominamy o tym od czego się zaczęło rekonstrukcja pojazdów bojowych Wojska Polskiego. Po samochodzie pancernym wz. 34 powstaje teraz replika czołgu rozpoznawczego TKS oraz samochodu pancernego wz.29. Następny cel ŕ 7TP.

Zapraszamy, w programie m.in. prezentacja materiałów filmowych i multimedialnych z tegorocznej inscenizacji, zarys planowanych działań Grupy, omówienie możliwość wyposażenia i uzbrojenia, dyskusje i spotkania. Dodam jedynie, że spotkanie jest wstępem do spotkania Rady Naukowej przy Grupie Rekonstrukcyjnej i umiejscowienia naszej inicjatywy w formę prawną.

UWAGA !!!

DLA OSÓB SPOZA REJONU PRZEWIDZIANO NOCLEG W INTERNACIE JEDEJ ZE SZKOŁ W CENIE OK. 10 ZŁ. PYTANIA O ZAKWATEROWANIE DO JAZLOWIAKA.


Pozdrawiam

mgr Jacek Haber – „akagi”

Kontakt:

Paweł Rożdżestwieński – Jazlowiak
konikhdj@hot.pl ; http://www.hdj.zhp.org.pl/przeglad/

Leszek Kusiak – Hartmann
hartmann_pl@yahoo.com
tel. 0-18-2646303
0-607-456394

Jacek Haber – akagi
sony@onet.pl
tel. 0-46-8613244
0-607-174040

Zdjęcia z inscenizacji przeprawy nad Bzurą dostępne pod adresem :
http://www.bolas.prv.pl w dziale KLUB
http://www.hdj.zhp.org.pl/przeglad/
Link to comment
Share on other sites

sorki do polsmola" ? jak to prawie niezniszczalnym go czynila??? co ze byla mala i zwinna" jak cholera taka zwinna ...
rower tez jest niewielkim celem i jest stosunkowo zwinny a niezniszczalny z cala pewnoscia nie jest

Z calym szacunkiem dla inicjatywy

Michał Adamczewski
Link to comment
Share on other sites

wpisz Michał adres stronki ręcznie, Bocian jeszcze nie uporał się z wyrażeniami regularnymi

Bez urazy Bociek, na własnej skórze poznałem jakie to utrapienie...
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information