Własciwie powinienem zacząć ten wątek, od kościoła św. Jozafata, który po przejęciu cerkwi, przez wiele był miejscem ostatniego pożegnania tysięcy zmarłych, spoczywających na Powązkach Wojskowych. Zaznaczyłem go żółtym punktem. Natomiast znakiem zapytania miejsce, prawdopodobnie cmentarza żołnierzy niemieckich z II wojny światowej. Być może zabitych w Powstaniu Warszawskim...