Skocz do zawartości

formoza58

Użytkownik forum.
  • Zawartość

    96 819
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    30

Zawartość dodana przez formoza58

  1. Wrak shermana w rej. Smoleńska, w 1944 roku.
  2. Trochę shermanów w sowieckiej służbie
  3. formoza58

    Reparacje za IIWŚ

    Oklaski :-)))))))
  4. Z 1937 roku...
  5. Uzupełnienie... Do tego dostarczono 4 000000 opon.
  6. Propagandowo zaniżali ewidentnie wartość bojową sprzętu dostarczonego, już od 1943 roku, jak nieco ochłonęli. Zaczynam podejrzewać, że miano " zapalniczka" wzięło się właśnie od wschodnich niewdzięczników . Odnosnie amunicji w shermanach, to zasłyszałem kiedyś, że amunicja w czołgu znajdowała się skrzynkach wypełnionych wodą. Moze ktoś to potwierdzi lub zweryfikuje. Nie dotarłem do ilości dostarczonych radiostacji,. Apropo łączności, to dostali nawet 200 000 kilometrów drutu telefonicznego.
  7. Sylwetki oficerów kolejnego pułku z rodowodem legionowym, tj 7 Pułku Ulanów Lubelskich...
  8. Jw. Na niemieckiej ziemi wiosną 1945 roku.
  9. Jw. Pod Kurskiem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie