Jump to content

Zycho

Forum members
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A na drugiej w tle Polski Fiat 508 - Junak.
 2. Można dodać że jedyny zachowany w ,,całości'' jest od kilku lat odbudowywany w ,,muzeum'' w Otrębusach.
 3. Ja tam nic od 508 nie widzę. Jedynie rzeczywiście ten wrak kopułki mógł pochodzić od 508.
 4. A tak wygląda podstawa takiego szperacza. Ciężka, mosiężna.
 5. W sumie to żadna tajemnica skoro jest na zdjęciach. Samochód kupił pan Robert Steć, ten od wyścigów. W swoim czasie posiadał/posiada też sporo innych jeszcze bardziej związanych z polską motoryzacją pojazdów i rzeczy np. silnik PzInż 405 (jeden z 3 zachowanych egzemplarzy) znany z słynnego Lux-Sporta.
 6. Wyczyść, podaj wymiary będzie łatwiej. Z tego zdjęcia wydaje się zwykły czterocylindrowy dolniak który raczej miał pompę wody.
 7. Taka ciekawostka, bo tabliczka znamionowa z tego egzemplarza przetrwała i gdzieś są nawet jej zdjęcia na forum...
 8. Tak szczerze mówiąc przypomina mi wszystko z tamtego okresu PRL - od żuka, przez nysę, syrenę czy warszawę. Oprócz tego że się różniły kolorami, to coś było na rzeczy z średnicą. Hmm może rzeczywiście kierunek Ursus 328 ?
 9. Jelcz RTO zwany Ogórkiem, to nie jest na pewno. Jaka średnika koła ?
 10. Zwrotnica ze zdjęć po wymiarach to jednoznacznie Fiat 508.
 11. W przypadku cegielni bardzo istotny jest rejon z jakiego pochodzi zdjęcie czyli gdzie jest wmurowana. To były lokalne manufaktury i nikt wówczas nie woził cegieł po całym kraju.
 12. Jednak kształtem na oko to 508, rano zmierzę raz jeszcze w garażu. Wcześniej źle zrozumiałem wymiary. W 618 jednak widać że mocowanie do tarczy kotwicznej jest okrągłe.
 13. Na pewno nie jest od 508, ale wymiarowo wydaje mi się za mała na 621. W sumie to dziwne, może to wykopki z jakiegoś większego miejsca rozbiórek...
 14. 5 - fragment osłony rozrządu a nad 7 ta blacha to wydaje mi się że to jest mocowanie łopaty do skrzyni ładunkowej
 15. 7 - zwrotnica, ale od czego bez wymiarów nie wiem 8 - mocowanie do broni mocowane go kabiny 9 - zamek skrzynki narzędziowej 10 - zawias drzwi do drewnianej kabiny i wieszak do wnętrza 12 - nie pasują mi do 621 ale sworznie resorów, może zaczepów holowniczych ?? 13 - sworzeń zwrotnicy 15 - wieszak do resorów i pasuje mi do PF 508 16 - metalowa skrętka/wzmocnienie do drewnianej kabiny 17 - sworznie resorów 23 - obejma rury wydechowej lub czegoś podobnego 1 i 24 - pasuje mi do wersji strażackiej, polewaczki jako mocowanie przewodów gaśniczych
×
×
 • Create New...

Important Information