
galeonik
Użytkownik forum-
Zawartość
112 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
galeonik's Achievements
3
Reputacja
-
Kee: Też może być, a nawet taki przyrząd powinien być we młynie.:-) Catadero: wiedziałem, ale dzięki za uzupełnienie :-)
-
to jeszcze będzie tam gdzieś leżał groszkownik do kompletu. ;-)
-
Pewnie jakiś element np. tryjera albo wialni . Sądząc po zdjęciu z tego i drugiego wątku zakładam że chodzi np. o stary wiatrak czy młyn. Ale jest to gdybanie przy tak "zagadkowym" pytaniu typu "czym różni się wróbelek" bez jasnego kontekstu ;-)
-
Oskard do wyrównywania kamienia młyńskiego.
-
No i obaj się mylimy: , zainteresowany Twoją uwagą na temat oprawy, która rzeczywiście wygląda dość młodo i zobligowany przez moją Żonę -bibliotekarkę która stwierdziła, że takie coś na pewno musi być w necie przeprowadziłem króciutką kwerendę w wujku google. Książka, o ile to pierwsze wydanie, a na to wygląda, z 1810 do obejrzenia w wersji digitalizowanej i to nie byle gdzie :-) bo pod linkiem https://digi.ub.uni-heidelberg.de/diglit/lairesse_leonardo1810 i https://www.zikg.eu/forschung/projekte/projekte-zi/episteme-der-linien/zeichenbuecherliste C. D. H.: Kleines Zeichen- und Maler-Buch für die Jugend. Oder: Anweisung zum Zeichnen, nach Lairesse, und zur Malerkunst nach Leonardo do Vinci, Altona u. Leipzig, o.J. [um 1810]. pozdrowienia gal.
- 3 odpowiedzi
-
- identyfikacja
- książka
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Mały poradnik rysunku i malarstwa dla młodzieży. Tytuł dość " barokowy" i dumny odwołujący się do Gerarda Lairesse i Leonarda: ) Przypuszczalnie 2 połowa XIX w, stawiam na lata 70. Wydane w Altonie i Lipsku.
- 3 odpowiedzi
-
- identyfikacja
- książka
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Aluminiowa tabliczka z napisem ,, ZAHAMOWANE" i strzałką.
pytanie odpowiedział galeonik → na adam1234 → Identyfikacja (bez numizmatów)
Mi osobiście to się kojarzy z kawałkiem tabliczki korby nastawnika tramwajowego. -
Barcelona to nie tylko Rambla...Warto zajrzeć do Muzeum Morskiego zwłaszcza tym, którzy są zainteresowani XVI w i wojnami z Turcją. Do zobaczenia m. inn. model w skali 1:1 galery admiralskiej z bitwy pod Lepanto 1571 . Samo muzeum umieszczone w zrekonstruowanych dokach gdzie ongiś galery budowano.
-
No tak, jak mi powiedział pan ze sklepiku( o ile dobrze się dogadaliśmy, triera była akurat we Francji....). Natomiast , faktycznie wszystkie pomocnicze mechanizmy parowe na Aveloffie robią wrażenie. Szkoda, że nie można zejść niżej do maszyn i kotłów W ogóle muzeum marynarki robiło z pokładu A. wrażenie placu budowy.
-
W samym Pireusie , przy marinie. Stanowi część muzeum, jak się wydaje - w budowie, bo nie jest udostępnione do zwiedzania, przynajmniej tak było w czerwcu. W ,muzeum stoją też inne jednostki, ale niestety triera Olimpias popłynęła. Dojście do Avelofa było jedynie od strony mariny i do tego zakamuflowane :-). Ale zwiedzić warto, mimo że na pokładzie brak jest sporej ilości wyposażenia jak artyleria pomocnicza i plot ( zostawiono tylko główną wieżową 234 i 191 mm)czy szalupy. Ekspozycja obejmuje niestety jedynie nadbudówkę i (kaplica okrętowa, sklepik z pamiątkami, działające wc z epoki:-) i 1 pokład z odtworzonymi kabinami, pomieszczeniami kambuzów, piekarni itd. i ekspozycją historyczną. Wieże są niedostępne, jedynie można zajrzeć przez wycięcie w pancerzu do dziobowej wieży artylerii głównej. Nie ma wejścia niżej do kotłów i maszyn. Mimo to całość robi wrażenie. Dwuczęściowa monografia w ostatnich MSiO.
-
Grot z piki albo włóczni.
pytanie odpowiedział galeonik → na Bartek321 → Identyfikacja (bez numizmatów)
Dobry wieczór, dla mnie to grot skuty współcześnie z rurki czarnej tak około 3/4". Na drugim zdjęciu w okolicy liczby 10 na linijce widać chyba nawet pęknięcie po niedokładnym skuciu. Jak znaleziony koło zamku, to może zgubił go jakiś rekonstruktor? A może to narzędzie do sadzenia- pikownik własnej konstrukcji? Na coś starszego i bardziej militarnego to mi to nie wygląda. pozdr paweł -
Jednostki MW w latach 1921- 1945 cz.2
temat odpowiedział galeonik → na formoza58 → IIRP - Wojsko Polskie 1918-1939
To Batory jeszcze przed przebudową, z falochronem z duralu. -
Zielone pasy na dnie zatoki
pytanie odpowiedział galeonik → na bananekgdynia → Identyfikacja (bez numizmatów)
Dobry wieczór, Kee porównaj przesłane zrzuty z aktualną mapą Google (zdjęcia wydają się relatywnie świeże). Owszem widać i na przesłanych zrzutach i na aktualnej pogłębiony tor wodny prowadzący do platformy ( ciemniejszy z odgałęzieniem na NW).Pas prawie pokrywa się z tym torem, leżąc po jego lewej stronie i w miejscu odgałęzienia jest jakby półprzezroczysty. Natomiast nie ma aktualnie śladu żadnego pogłębienia na przebiegu drugiego pasa prowadzącego do mola. Zakładam więc jak Sedco, że jest to albo błąd podczas obróbki albo, co mniej prawdopodobne i trąci o teorię spiskową:-), celowe zamaskowanie np. jednostek cumujących tam w chwili wykonywania zdjęcia... pozdrawiam Paweł -
Dzień Dobry A nie byłby to Schläger , w formie szabli, raczej do treningu niż do menzury ( pojedynku akademickiego)- brak ostrzenia- taki jak tu: https://drouot.com/de/l/19580412-deutschland-sabel-mit-der-beze ? pozdr. p.