Skocz do zawartości

ra_v

Użytkownik forum
  • Zawartość

    752
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Zawartość dodana przez ra_v

  1. Połówka obciążnika - gruszki do regulacji sufitowej lampy naftowej. XIX/XX w.
  2. Tego nie znałem. Spróbuję kupić. Dzięki jeszcze raz.
  3. Dziękuje kolejny raz za pomoc. Ma Pan może gdzieś źródło z nazwiskiem tego złotnika jeżeli to nie tajemnica ? . Spędziłem naprawdę szmat czasu grzebiąc po całym świecie w skanach i nigdzie nic nie mogłem dopasować. Tak na przyszłość z ciekawości było by kolejne źródło. Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam.
  4. Może ktoś będzie miał pomysł. Licze na niezawodnego Kolegę Moskwa? Probierz AK też wydaje się znany i zgadzał by się z datą - tylko ta punca cyrylicą w owalu OB czyli OW? Nie mogę dopasować żadnego znanego złotnika. I ten owal mnie zastanawia. Dzięki za każdą pomoc
  5. Karol Filip Malcz, Warszawa. Srebro próby 84 zołotniki. Punca probierza o inicjałach O.C. Dla wielu najlepszy złotnik warszawski z tego okresu . Późne logo firmy i data 1870 - łyżeczka z odbiorem już po śmierci samego Malcza.
  6. To orzeł z Górki/korony zegara ściennego czy podłogowego . Popularny element zwieńczenia wszelakiego typu zegarów. Jeden z bardzo wielu wzorów. Były ceramiczne wcześniejsze i późniejsze już drewniane. Na dobrej klasy zegarach trafiają się z brązu lub mosiądzu. . Setki modeli różniących się rozmiarami szczegółami i detalami. Ciężko znaleźć dwa jednakowe. A przewinęło mie się ich w ciągu lat kilkaset egzemplarzy. Otwór montażowy na kołek od spodu. zamienniki i repliki robione są i współcześnie
  7. Dziękuję bardzo i ponownie Koledze za pomoc.
  8. Proszę o pomoc w identyfikacji. Kto gdzie kiedy i jaka próba jeżeli to srebro?
  9. Ten zegarek to model firmy Waltham. Model mechanizmu 1899. Typ 618. Numer seryjny 15565433 wskazuje na 1907 jako rok produkcji. Waltham sprzedawał zegarki w kopertach kilku producentów i głównie swoich własnych. Ten zegarek ma mechanizm Walthama i kopertę Philadelphia Watch Case Co. Może być taki oryginalny albo późniejsza pasówka mechanizmu do koperty. Waltham produkował bardzo duże ilości zegarków. To bardzo często spotykany producent. Wystarczy poszukać a może znajdziesz identyczny.
  10. Nie istnieją katalogi numerowe dla tego producenta FMS (Mauthe) na podstawie których można przypisać datę powstania mechanizmu. Jedyną wskazówką jest Logo firmy bo znak zmieniał się kilkakrotnie. Np w 1923 roku. Wtedy można go mniej więcej wydatować. Ten mechanizm jest słabej jakości - nie ma pełnej płyty stawiał bym na lata 1920-30. Wrzuć logo producenta z mechanizmu.
  11. ra_v

    Jaka to monetka

    Dziękuję za poprawne id
  12. Takie maleństwo średnica około 15 mm. Jakaś odmiana popularnej Boratynki czy coś innego?
  13. Dziękuję za pomoc. Podałem dalej info.
  14. Może Kolega siedzący w temacie pomoże w id motcykla. Zdjęcie z 1948 roku. Kierowca weteran armii Andersa. A motocykl? Pomagam lokalnemu forum, zdjęcie zaczerpnięte z lokalnego forum.
  15. Dziękuję za pomoc
  16. Trafił mi się taki krótki Lebel. brak Zatrzasku- nie wiem czy był. Rękojeść taka dziwna jakaś, jak słaby odlew. Długość całkowita 38cm, głownia 26,4 cm Słabo widoczne bicia numerowe na jelcu To jakiś skrócony regulaminowy czy policyjny? Czy współczesna wydumka?
  17. Dzięki Wielkie Mistrzu. Dyrekcja Fińskiej Żandarmerii 1867-1917. To było by to. Fajne bicie. Dziekuje jeszcze raz za czas.
  18. Może ktoś będzie miał pomysł co to za bicia na szaszce dragonce. Złotoust 1885. F Ż U cyrilicą? Nic nie mogę dopasować. To F to absolutnie nic mi nie podchodzi poza Finlandskoje (Szkoła Kadetów) i Feodozja i Kercz(szkoła kadetów i kolej?) Ż to zandarmeria czy żeliaznodrogowyje ? U - uczyliszcze? Jakaś szkoła kadetów wojskowych czy kolejowych? Czy zupełnie coś innego? Przekopałem internet i na stronach rosyjskojęzycznych też nic sensownego nie znalazłem.
  19. Taka szafa to ciężki orzech do zgryzienia. Zajmuje się renowacją mebli i omijam je szerokim łukiem. Dlaczego? To piękny mebel. Jednak jest za duży i zupełnie nie praktyczny w dzisiejszych. Zazwyczaj małych wnętrzach. Nikt nie chce takich mebli chyba że ktoś odnawia wnętrze stylowe i potrzebuje trzymać się klimatu ale to nieczęste przypadki. Meble zazwyczaj wymagają jakiejś renowacji, poprawek, odrobaczenia itp. Przy tej wielkości i gabarytach problemy z transportem do i po renowacji podnoszą koszt usługi. Cena usługi powoduje brak opłacalności. Jeżeli to pamiątka rodzinna warto zostawić jak mamy miejsce w innym przypadku ciężko będzie znaleźć chętnego. Ostatnią jaką kupiłem z całym wyposażeniem domu próbowałem sprzedać przez kilka lat w swoim antykwariacie, a na przemiał nie mogę narzekać. Bez skutku. Skończyło się tak, że wypruliśmy drzwi i po pełnej renowacji i kolejnych miesiącach sprzedaliśmy parę bocznych jako stylowe dekoracje na ścianę do restauracji. Panel z lustrem w drzwiach zawisł jako stylowa dekoracja w nowoczesnym wnętrzu. Reszta szafy została pocięta i wykorzystana w warsztacie jako dawca materiału przy innych projektach renowacyjnych. Lustro z oznakami wiekowości i naturalnymi wadami to jedyna wartościowa tak naprawdę rzecz w całej szafie. Warte jest więcej po wyjęciu niż cała szafa jako całość, także oryginalne okucia i zamki są sprzedawalne. Przykre, ale tak niestety wyglądają realia. Dorzucę kilka zdjęć z tego projektu, może ktoś znajdzie inspirację. Pozdrawiam
  20. Taka emaliowana tablica z wrocławskiego zakładu wpadła mi przypadkowo. Może ktoś wie gdzie to wisiało i rozszyfruje drugą część napisu. Pierwsza wygląda na miejscowość Pieńsk koło Zgorzelca. Dzięki za każde info.
  21. ra_v

    Punce

    Korona siedmiopałkowa. Baron. / Baronowa Zapewne data ślubu/zaręczyn osób o inicjałach M i A (M und A) dnia 14 października 1873 roku.
  22. R.S. To oznaczenie producenta Rudolf Souval, Wiedeń. Firma robiła rzeczywiście odznaczenia w okresie IIi Rzeszy. Co do autentyczności na podstawie tych zdjęć się nie wypowiadam. Ale jak kiedyś wrzucałem swoje R.S. do ID to mi powiedziano, źe na orgo matrycach firma robiła je też przez kilka lat zaraz po wojnie, bo było zapotrzebowanie na pamiątki. Wbij w Google sobie inicjały i nazwę producenta Rudolf Sobal R.S., Wien to wyskoczy Ci masa materiału porównawczego z tą sygnaturą. Na rynku kolekcjonerskim, szczególnie w sklepach na zachodzie Europy jest mnóstwo jego produktòw i są zazwyczaj tańsze od produkcji niemieckich zakładòw. Ale są też ogólnie dostępne kopie z tą sygnaturą.
  23. Niestety mam tylko zdjęcie przedmiotu. Wystawione jako srebro. Ale nic nie pasuje do tych punc. Rzeczywiście pooglądałem stare sygnowania cynowych wyrobów i są podobne. Dziękuję bardzo za info i poświęcony czas.
  24. Jak zwykle zawracam głowę w temacie. Sam nie mogę nic dopasować. Licze, że niezawodny Kolega Adamus73 zerknie i mnie oświeci Punce na dużym srebrnym kuflu. Być może kierunek skandynawski. Jaki kraj, okres czy mistrz ? Dzięki za każde info.
  25. Angole się w tym specjalizowali. Najczęściej przerabiane były Grasy ale z tulejowych też robiono najczęściej zestawy kominkowe, świeczniki lub wieszaki. coś w ten deseń jak na zapodanym foto. Tutaj jak Kolega zauważył zapewne brytyjski 1853 który był częścią takiej adaptacji. Wiele lat temu widziałem „słoneczko” zrobione z około 100 bagnetów podniesionych z pobojowiska Waterloo po bitwie. Wisiało to w mesie jakiegoś brytyjskiego regimentu i w końcu trafiło na aukcję . Niestety nie byłem w stanie tego kupić wtedy. Do dzisiaj wzdycham i żałuję.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie