Skocz do zawartości

Sztuka okopowa


Martino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich !

Od dawna nosiłem się z zamiarem wrzucenia tego wątku na Forum ale dopiero tydzień temu wpadł mi w ręce ciekawy fant.Jest to kielich/pocharek, którego czasza i stopka wykonane są z mosiężnej blaszki a połączone są ze sobą za pomocą dolutowanego pocisku.Z jednej strony czaszy wyryty jest napis Andenken aus Russland 1942 a z drugiej twarz Kobiety.
Czekam na fotki lub opisy posiadanych przez Was arcydzieł noszących znamiona produkcji bardzo,bardzo nisko nakładowej :)
Jeżeli nie jest to tajemnica to proszę również o podanie miejsca trafienia.Ja wyżej opisany pucharek kupiłem więc niestety nie mam się czym pochwalić.
Szczególne podziękowania kieruję pod adresem Kolegi Bjara dzięki któremu mogę wrzucić na Forum zrobione przez Niego fotki.
Pozdrawiam-Marcin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 162
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
A oto blaszka (samoróbka) kopnięta w okolicach osławionego na Forum Kotła" Boków-Ruski Bród.Jest trochę większa od żetonów produkowanych fabrycznie i nosi ślady wycinania jej z większego kawałka blaszki aluminiowej.Numeratory to już chyba ten żołnierz dorwał oryginalne... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mnie też trafiła się ruska łuska kaliber 54 mm, która prawdopodobnie dawała sowieckim wojakom odrobinę światła w tamtych ciężkich czasach. Knot co prawda się nie pojawił, ale łuska jet podobnie jak u Jacentego2004 jest zwężana na końcu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a że to mogła być lampa pomyślałem patrząc na nadziobany spód łuski - jak na zdjęciu. Z takim nadziobaniem trafiła się już fabrycznie" tzn. prosto z rowu.

A czy ktoś jest w stanie - po kalibrze 54 mm - powiedzieć co to było ??????

Pozdrawiam :-)
-----------------
Inkwizytor1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie