Skocz do zawartości
  • 0

Ammo


jaca2003

Pytanie

To jest polski mauser to wiem. Rzecz dotyczy tematu mucha.Następne beda z tego samego dołka ale na zdjęciu nr 2 będzie odwrócony pocisk w łusce.Czy naszym tak się nudziło przed pójściem do niewoli ,czy było to celowe niszczenie i rozrzucani po lesie. W promieniu 20 m znalazłem chyba ze 20 odwruconych i ze 100 samych łusek z całą spłonka.Na dalszych zdjęciach bedzie chyba lebel i coś jeszcze. Czegoś takiego jeszcze nie miałem.Gdyby coś ktoś to ja z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

o odwróconych pociskach słyszalem kiedyś ciekawą rzecz a mianowicie że to w czasie I wojny światowej żołnierze w okopach wyjmowali pocisk i wsadzali go odwrotnie i to miała być namiastka takiego naoboju dum-dum który po wyjściu z luy nie leciał prosto a koziołkował w powietrzu co oczywiscie dotkiliwie ranilo wroga.tak ja słyszałem


pzdr


Sanshin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze to ten Lebel coś mi nie pasuje. Stawiam raczej na I wojennego mosina, bo mannlichery sa z płaskim dnem i na ogoł ich pociski korodują parszywie.
W każdym razie mieszanka dziwna (o ile z jednego miejsca).
Może walki były tam i w czasie 1 i 2 wojny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włoskiej broni ani amunicji nie było w 1939, mogły owszem pozostać resztki np. w Przysposobieniu Wojskowym, ale wtedy było by to 6,5mm Mannlicher-Carcano - używany w czasie wojny 1920 (przejęty od Austriaków, z ich zdobyczy na Włochach).
Zapewnie nie dowiemy się skąd się to tam wzięło. Mogły się przecież nałożyć rzeczy 1 wojna, 1939 i 1945.
Szczególnie adrian przeczy tutaj Niemieckiemu pochodzeniu.

Kiedyś przeczytałem gdzieś pewne zdanie: Polska jest krajem, gdzie pociski w czasie wojny odsłaniają pociski z poprzedniej wojny" - czy jakoś tak to szło :), ale spodobało mi się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest polski mauser to wiem. Rzecz dotyczy tematu mucha.Następne beda z tego samego dołka ale na zdjęciu nr 2 będzie odwrócony pocisk w łusce.Czy naszym tak się nudziło przed pójściem do niewoli ,czy było to celowe niszczenie i rozrzucani po lesie. W promieniu 20 m znalazłem chyba ze 20 odwruconych i ze 100 samych łusek z całą spłonka.Na dalszych zdjęciach bedzie chyba lebel i coś jeszcze. Czegoś takiego jeszcze nie miałem.Gdyby coś ktoś to ja z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie