Skocz do zawartości

Gdzie służyliście w wojsku?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 687
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Służyłem w Debrznie w 1984-86 jesień + dosługa a wcześniej COSSTWL na 9 kompani u Kajka i Markiela. Debrzno w II eskadrze.Bardzo przykro ,że jednostkę rozwiązali i lotnisko niszczeje.Jeszcze trudniej znaleść w necie wiadomości o debrznie a odnalezienie kolegów lub znajomych graniczy z cudem.W pamięci pozostaje Jacenty Gozdera szef wszystkich szefów.Oraz nie zapomniany major Bojaryn, facet jako nasz dowódca bardzo dobry.gdyby ktoś miał jakieś wiadomości to proszę przesłać na emila.pozdrawiam wszystkich a najserdeczniej klucz radio.marek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Służyłem w Debrznie w 1984-86 jesień + dosługa a wcześniej COSSTWL na 9 kompani u Kajka i Markiela. Debrzno w II eskadrze.Bardzo przykro ,że jednostkę rozwiązali i lotnisko niszczeje.Jeszcze trudniej znaleść w necie wiadomości o debrznie a odnalezienie kolegów lub znajomych graniczy z cudem.W pamięci pozostaje Jacenty Gozdera szef wszystkich szefów.Oraz nie zapomniany major Bojaryn, facet jako nasz dowódca bardzo dobry.gdyby ktoś miał jakieś wiadomości to proszę przesłać na emila.pozdrawiam wszystkich a najserdeczniej klucz radio.marek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,słuzba wojskowa Debrzno w JW 4388 wiosna'90,kompania wartownicza pod dowodztwem por.J.Cieśli.Fakt lotnisko marnieje ja k bylem w tym okresie w wojsku to juz pułku nie było zadnych samolotów tylko hangary po nich w lesie ktorych pilnowałem żeby wiatr po nie chulałale jakiś sentyment pozostał po tym miejscu,ale najlepsza była Debrzynka"w której nalewali piwo do kufli.Pozdrawiam wszystkich którzy tam służyli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomorska Brygada Wojsk Ochrony Pogranicza, ul. Żołnierska 4 w Szczecinie w okresie wiosna 1983 - 1985. Na początku na szkole podoficerskiej (kontrola ruchu granicznego lądowego), a póżniej pisarz - kancelalista szkółki".
Obecnie w tym miejscu mieści się jednostka Strazy Granicznej. W tym miejscu nie byłem od 1985 roku, a więc ponad 20 lat. Gdyby nie fucha" pisarza to 1,5 roku służby miałem spędzić na granicy lądowej z NRD lub z Czechosłowacją - zgodnie z powiedzieniem Będąc w WOP-ie zapomnij o urlopie". Było jeszcze jedno : Powiem dzieciom, powiem żonie - byłem w WOP-ie, a nie w MON-ie".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Zamość TSWL wiosna 1989r.Eksploatacja silników,SMS-102 pluton na smigłowcu MI-24,wymarsz z koszar z orkiestrą wojskowa do PKP.Jazda 24h(500 chłopa) do Gdańska i przesiadka do Darłowa( bez żadnych wygód 10 w przedziakle),wrzesień1989r. Darłówko JW 5576 Lotnictwo Marynarki Wojennej na smigłowcu MI-18PL jako mechanik lotniczy. Tam życie jak na Hawajach;-) Pozdrawiam mechanioli morskich. Ps:Dżozef-krawat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie z czystego sentymentu przeglądnąłem ten post.
Cyt:
W Toruniu był jeden Stanczyk ,w 2 plutonie ,nie pamietam jego imienia .
PS
To wolny kraj :)

pzdr wszystkich jesionow"

Jaki ku... rcze Stańczyk ?,bo ja pamiętam.
Jeśli już szanowny(?) mod tnie , to rób to z głową.
A tu ani głowy ,ani...ja...
Czy takie czyszczenie postów i wybielanie się,to jest norma?

Oj żenada.Chyba obraziłem Stańczyka porównując cię do niego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Służyłem w okresie W79-W81
Kożuchów
JW 3001
13 Pułk Zmechanizowany
5 Saska Dywizja Pancerna
kancelista sztabu 2 bp
Panika była na okrągło , nie wiem jak teraz , trochę dawali nam w dupę , na okrągło poligony ;żagań ,wędrzyn , drawsko -najczęściej
Pozdrawiam wszystkich z tej jednostki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Służyłem w okresie W79-W81
Kożuchów
JW 3001
13 Pułk Zmechanizowany
5 Saska Dywizja Pancerna
kancelista sztabu 2 bp
Panika była na okrągło , nie wiem jak teraz , trochę dawali nam w dupę , na okrągło poligony ;żagań ,wędrzyn , drawsko -najczęściej
Pozdrawiam wszystkich z tej jednostki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Miałem zaszczyt służyć (1993-1994)na tak nowoczesnym i godnym pozazdroszczenia przez sąsiadów okręcie wojennym: F218 Mecklenburg-Vorpommern" w randze StGefr.
Okręt ten jest przeznaczony do walki z celami powietrznymi i podwodnymi, prawdziwe cacko techniki które robi wrażenie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołgiem wszystkim !!
Moja przygoda z Ludowym Wojskiem Polskim przedstawia się następująco :
jesien 1983-wiosna 1984 szkółka łączności kielce 2417
wiosna 1984- jesień 1985 TWIERDZA MODLIN 3306 - d-ca R 140 , 7 kompania ,2 razy kapral na unitarce,
1987 lato- COSWŁ- Legnica - kurs chor. rezerwy
Pozdro!!1 wszystkim byłym i obecnym wojakom szczególnie tym którzy służyli w MODLINIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey
Ja spędziłem 3m-ce w Ełku na unitarce ,pozostałe 21m-cy w MW w Dziwnowie w dawnej bazie niemieckiej .Jaka szkoda.że w tych czasach nie myślałem o grzebaniu w ziemi.Miałem tyle czasu na wyszperanie pozostałości po niemiaszkach
Zmarnowałem taką okazję Ech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie