Skocz do zawartości
  • 0

AMMO trochę większe...


MK

Pytanie

Witam ponownie. Tym razem trochę pytań o cięższy kaliber.
1. Średnica 100 mm, wysokość tego, co pozostało - 168 mm, posiada dwa wgłębienia na pierścienie wodzące. Od jakiego to działa?
Dla porównania Mauserek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Glassmine, teraz przynajmniej wiem pod jaka nazwą szukac dalszych informacjii na ten temat. Ja swojego znalazłem w Wielkopolsce pod miejscowoscia pod która toczyły sie walki 26 stycznia 1945. Co dziwne wszystkie informacje znane mi naten temat nie wspominaja o żadnych niemieckich pojazdach pacernych uczestniczacych w tych walkach. Jeszcze raz dzieki Pozdrowienia!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lewej:

PPanc 7,5cm Pak40 z zerwanym pierścieniem i czepcem balistycznym (który był przylutowany)

o drugim już pisałem wcześniej

trzeci to odłamkowy 10,5cm do leFH18

czwarty 21cm do ciężkiego moździerza - lg21cm Mrs (łuska od tego maleństwa na zdjęciu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Glassmine po raz wtóry!
muslim - ten 2 od lewej to chyba mniejszy kaliber. Te do Paka mają 75 mm a ten o który wspominasz jest rozmiarowo jak ten 1 od lewej (chyba 3,7 cm Pak 35/36)
Dzięki za pomoc i czekam na kolejne info - co to za pociski. Dobrej Nocy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegi Glassmine. Interesuje mnie czym jest przedmiot zaznaczony na kolor czerwony. juz od dwóch dni szukam informacjii na temat tego przedmiotu. Z tego co wiem jest to jakiś granat kumulacyjy czy też pocisk o takim działaniu. Trafiłem na to podczas wykopków wydaje mi się że egzemplarz który wykopałem nie posiadał zapalnika no ale nie chciałem rezykować i wyladował spowrotem w ziemi. Był bym wdzieczny za jakieś info na ten temat moze jakies schematy albo link do strony. Z góry dzięki pozdrawiam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny dzięki wszystkim. Nie ma to, jak to forum :)
Gdyby ktoś jeszcze coś mógł dopowiedzieć - nie krępujcie się! Ale nawet jeśli nie, to i tak dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy.
Pozdrawiam - Wdzięczny Forumowicz Mr Olimpia 2005 - MK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak temat powrócił to spytam jeszcze o tę łuskę. Czy jest to ruska? Kaliber około 75 mm, możliwe że 76,2, dno jak w łuskach radzieckich, stalowa, jedyne bicie jakie znalazłem to 5" na jakieś 7 mm.
SARNA -> Stawiałbym na rosyjską, haubicę 122 mm wz. 38. Sprawdź maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz :-)
Od lewej
7,5cm kumulacyjny mod. 38HL/B z zapalnikiem AZ38
7,5cm ppanc mod. 39/40
7,5cm odłamkowy mod.34

Wszystkie są do Pak40

Te same pociski montowane były do Kwk40 z tym, że w późniejszym okresie czasu nastąpiła modyfikacja pocisku ppanc i odłamkowego powstały tzw. mod. 39/42 i 42. Od tych różni je tylko to, że mają po dwa pierścienie wodzące. Ale jako ciekawostkę dodam, że trafiałem kompletne naboje do Panzer IV(KWK40) i Panzer V Panther, które posiadały zarówno pociski wcześniejszej jak i późniejszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Tym razem trochę pytań o cięższy kaliber.
1. Średnica 100 mm, wysokość tego, co pozostało - 168 mm, posiada dwa wgłębienia na pierścienie wodzące. Od jakiego to działa?
Dla porównania Mauserek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. ta czerwona ma 75 mm (76,2?) średnicy, ta druga natomiast jakieś 70 mm, wyraźnie węższa. I jak powyżej - od czego to?

Jeśli ktoś ma takie całe" (DEKO) i mógłby wstawić fotki, albo podrzuciś jakiegoś linka - byłbym po raz kolejny wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - Proszę Was o zdjęcia, jak wyglądają pociski do 7,5 cm Pak 40 i 7,5 cm KwK 40? Żebym wiedział, jakich mam na giełdzie szukać, aby mieć kompleciki (m.in. na giełdzie)

Z góry wielkie dzięki
Przewodnik Flotylli Lider MK"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie