Skocz do zawartości

Zdjęcie polskiego sprzętu z 39


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 322
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Co do tego zdjęcia cowstawił bjar, a o którym wspominał Jotes - Czy to aby na pewno ten sam ciąnik? Na tym aktualnym zdjęciu z Ebaya są drzewa, a na tym z kobietą nie, no jest jeszcze kilka różnic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest napisane? Nie jestem pewien. Kiedyś Sten podawał tu linka do takich archaicznych niemieckich bazgrołów. Jak nikt nie odczyta, to sam się zabiorę w wolnej chwili ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć charakterystycznie jest też pomalowana (obdrapana?) lufa. Widać to na obu zdjęciach. Raczej nie są to cienie. Na tym mniejszym jest też widoczny numer ciągnika na skrzyneczce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz też wydaje mi się że to ten sam, alezmyliły mnie te drzewka i ta rynna krórej na zdjęciu z kobietą nie widać. Ale chyba jest takie dziwne ujęcie, że widzać ciągnik i sam koniec budynku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem, ale nie mogłem sobie poradzić z Unterkunftem :-) Dzięki. Czy to chodzi o Jarosław koło Rzeszowa? Jeśli tak, to pozostaje odszukać te budynki ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Więcej nie dam rady rozczytać...
Pewnie to ten Jarosław koło Rzeszowa. Pozostaje sprawdzić czy jakaś jednostka artylerii ciężkiej (najcięższej?) walczyła lub przebywała w okolicach jarosławia we wrześniu 1939 roku.
Czy jest ktoś z Jarosławia i rozpoznaje te budynki? Chyba są dość charakterystyczne.

pzdr

bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi.Der

Jesli chodzo o malowanie haubic w 10 Bpanc-mot to opieram sie na zdjeciach z książki J Tarczyńskiego Pojazdy w wojsku polskim..."
Na dwóch zdjecia widać z bliska haubice (chyba tą samą sztukę). Nie widać tam żadnych różnic w odcieniach kolorów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie