Skocz do zawartości

Prośba do znawców 7 TP


Gość iancurtis

Rekomendowane odpowiedzi

Materiałów trochę mam. Jednak pewne trudności sprawia mi określenie jakie urządzenia celownicze i obserwacyjne były w 7 TP zamontowane.
Armata przeciwpancerna 37 mm:
celownik PZO o powiększeniu 1,4, kącie widzenia 30*, wyskalowany ????
Karabin maszynowy celownik ?????
Zarówno celowniczy i ładowniczy dysponowali własnymi persykopowymi urządzeniami obserwacyjnymi ?
Czy gdzieś można znależć literature dotycząca tego konkretnie tematu, produkcji tych urządzeń w Polsce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ten czołg ma swoje tajemnice. To jest ciekawe, jak stara się dotrzeć do jakich szczegółów wyposażenia 7 TP to często są kłopoty z weryfikacją informacji. Dotyczy to też np. radiostacji, zasobników na amunicję armatnią. W TBiU też niewiele....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś ciekawi: szukam tych danych, gdyż podczas korespondencji ze światem w ramach wymiany informacji często proszony jestem o np. zdjęcie wnętrza...
A już dowiedziałem się, że 7 TP:
- to produkowany w Polsce na licencji Vickers
- konstrukcja sowiecka zakupiona przez Polskę /??????/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7TP Polski czołg zbudowany w oparciu o licencję Vickersa (Anglia)którą dostaliśmy gratis przy zakupie 50 czołgów Vickers E.
Ruscy też mieli tą licencję, ale nie wprowadzili (chyba) tylu modyfikacji dlatego ich czołgi nie były tak dobre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie