Bartek Bobowski Napisano 10 Czerwiec 2023 Napisano 10 Czerwiec 2023 Witam wszystkich. Czy ktos moze mi pomoc w identyfikacji tej Karabeli? Czy jest to bron polska czy ma inne pochodzenie?
toyotomi Napisano 10 Czerwiec 2023 Napisano 10 Czerwiec 2023 Czołem. 2 godziny temu, Bartek Bobowski napisał: Czy jest to bron polska czy ma inne pochodzenie? To nie jest polska karabela. Elementy konstrukcyjne tej szabli, wskazują na wschodnie pochodzenie. I szablę tę należało by nazywać - "Szabla z rękojeścią anatomiczną" Druga strona medalu - Z tego co można zobaczyć na zdjęciach, po części szabla ta jest replikowana. Tzn. część elementów oryginalna, część dorabiana - prawdopodobnie - współcześnie. Do kategorycznej oceny - koniecznym jest - szablę mieć w rękach. pzdr. stani
Bartek Bobowski Napisano 10 Czerwiec 2023 Autor Napisano 10 Czerwiec 2023 Bardzo dziekuje za informacje! Serdecznie pozdrawiam
Pytanie
Bartek Bobowski
Witam wszystkich. Czy ktos moze mi pomoc w identyfikacji tej Karabeli? Czy jest to bron polska czy ma inne pochodzenie?
2 odpowiedzi na to pytanie
Rekomendowane odpowiedzi
Temat został przeniesiony do archiwum
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.