Skocz do zawartości
  • 0

Mundur carski?


Johndoll1

Pytanie

Czy ktoś wie co to za mundur na zdjęciu? Jest na tym zdjęciu napisana odręcznie data 1914 rok. Całość jest na kartoniku i od tyłu z tego zrozumiałem z cyrylicy jest reklama zakładu fotograficznego. Interesuje mnie co to za jednostka nosiła takie mundury i gdzie stacjonowali tak ubrani żołnierze. Poza tym ciekawi mnie stopień wojskowy. Fotografia pochodzi z rodzinnych szpargałów z Lublina.

 

Bez nazwy 1.jpg

Edytowane przez Johndoll1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

I tak:

1. fotografia wykonana w atelier Rumiancewa w mieście Еле́ц (Jelec),

2. jak podajesz, ma datę 1914,

3. w tym czasie w tym mieście stacjonował Нежинский 18-й гусарский полк (https://ru.wikipedia.org/wiki/Нежинский_18-й_гусарский_полк),

4. kąty na rękawach oraz słabo widoczne "kamyki" na pagonach (trzy) sugerują iż osoba z fotografii była albo w stopniu porucznika lub ewentualnie starszego podoficera. pod powyższym linkiem możesz obejrzeć przykłady pagonów

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Czołem Waszmościom.

20 minut temu, Dennis napisał:

kąty na rękawach oraz słabo widoczne "kamyki" na pagonach (trzy) sugerują iż osoba z fotografii była albo w stopniu porucznika lub ewentualnie starszego podoficera.

Bez wątpienia - starszy podoficer.

1_st.podoficer.thumb.JPG.b59a6a0468995b909c3d381c2579df02.JPG

Podoficer przy szabli kawaleryjskiej - обр. 1819г.

1.jpg.b34df7dbaae44b96acfa04bc6759f66c.thumb.jpg.f89513f516bfbeec95e610e4dd61baab.jpg

Co nie stanowi zbytniego dysonansu, bo szable te służyły w armii rosyjskiej do 1917-go roku.

25 minut temu, Johndoll1 napisał:

Sam poszukałem za pomocą szukania obrazu google plus funkcja google lens i oto gdzie mnie to zaprowadziło

Trochę na manowce - bo podoficer którego zdjęcie prezentujesz, nie służył w pułku który w necie wygrzebałeś.

Zwróć uwagę na emblematy na czapkach obu huzarów.

Nie wyważaj otwartych drzwi - poszukaj w pułku, który zapodał Waszmość Dennis.

41 minut temu, Dennis napisał:

2. jak podajesz, ma datę 1914,

3. w tym czasie w tym mieście stacjonował Нежинский 18-й гусарский полк

pzdr.

stani

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki bardzo za odpowiedź.

Sam też poszukałem za pomocą szukania obrazem w google, plus google lens, ale pokazało mi tylko bardzo podobny mundur huzara aleksandryjskiego (z inną czapką z czachą :D ) na jakimś ruskim forum http://livinghistory.ru/topic/97070-gusarskaia-forma/

Co do stopnia to z tego co widzę chyba jest to Starszy Podoficer

 

Bez nazwy 2 kopia.jpg

Edytowane przez Johndoll1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie