Skocz do zawartości

14 Pułk Ułanów Jazłowieckich cz. 2


Rekomendowane odpowiedzi

 :-) Leon, czytałeś " Samotny biały żagiel"? Gdyby tak, to może byś się zastanowił, zanim porównasz. Ale tradycyjnie potrafisz wprowadzić człeka w wesoły nastrój. Dobre...

40 minut temu, boleo54 napisał:

tu tylko formoza i nikt więcej. Coś nie tak?

Wypada przeprosić, że to Tobie przeszkadza...

 

43 minuty temu, boleo54 napisał:

Osobiście próbowałem wciągnąć  więcej osób do forum, ale to nie wyszło

 Widocznie kiepsko Tobie wyszło to wciąganie.Ja na korespondencję priv nie narzekam, a nawet przychodzi  tych maili za wiele . Czasem ciężko nadążyć z odpowiedziami.. Po raz kolejny przypomnę, że dyskusja na forum prowadzi do innych form krespondencji, po za nim. . Z ludżmi, którzy z różnych i dla mnie zrozumiałych powodów   biernie biorą w nim udział, a wolą porozumiewać się w mniej kameralny sposób. 

Cóż, przykro, że się "odkładasz na bok " .  

Pozdrawiam i życzę Tobie dalszych kolekcjonerskich sukcesów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

4 minuty temu, formoza58 napisał:

 :-) Leon, czytałeś " Samotny biały żagiel"? Gdyby tak, to może byś się zastanowił, zanim porównasz. Ale tradycyjnie potrafisz wprowadzić człeka w wesoły nastrój. Dobre...

Wypada przeprosić, że to Tobie przeszkadza...

 

 Widocznie kiepsko Tobie wyszło to wciąganie.Ja na korespondencję priv nie narzekam, a nawet przychodzi  tych maili za wiele . Czasem ciężko nadążyć z odpowiedziami.. Po raz kolejny przypomnę, że dyskusja na forum prowadzi do innych form krespondencji, po za nim. . Z ludżmi, którzy z różnych i dla mnie zrozumiałych powodów   biernie biorą w nim udział, a wolą porozumiewać się w mniej kameralny sposób. 

Cóż, przykro, że się "odkładasz na bok " .  

Pozdrawiam i życzę Tobie dalszych kolekcjonerskich sukcesów

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okazji Święta Pułkowego, Wszystkim Jazłowiakom, pełniącym aktualnie służbę i  Tym przy boku Pani Jazłowieckiej w " Niebieskim Garnizonie" oraz Wszystkim Tym, którym bliski sercu jest żółto- biało- żółty proporczyk .... CZOŁEM !

14uuk.JPG

Edytowane przez formoza58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieściłem ostatnio w wątku " Wrzesień 1939".

Nie wiadomo, czy to " Czternastka". Oni przemaszerowali konno do Błonia 29 wrzesnia z koszar 1 P.Szwoleżerów. Ludzi było więcej niż koni, więc część opuściła w szyku pieszym , kawaleryjskim trójkowym. Rozbroili się w rej. hippodromu łazienkowskiego, zostali przy pasach głównych,płaszczach, chlebakach. i z maskami pgaz.. Warszawę opuszczali na " bojowo" w hełmach. Tak jak przedstawiony przez ciebie  rzut konny.

Tak jak ich uwiecznił " szwabski turysta" ...

kaw39e1.JPG

kaw39e2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie