Skocz do zawartości

Czy złoto może tak skorodować ?


MEKO

Rekomendowane odpowiedzi

złoto jako metal szlachetny nie koroduje, jest możliwość żeby się pokryło nalotem innego metalu jeśli ten leży obok przez wiele lat, na zasadzie ogniwa galwanicznego, tak nam kiedyś tłumaczył facet od fizyki w liceum ale to było dawno temu i jeśli coś pokręciłem to mnie poprawcie
pozdr
Szefo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiej jest próby najlepiej podaj wszystko co tam pisze :). Jeżeli jest to złoto to żeczywiście może być to nalot innych metali lub jest w tym domieszka innego metlu który silnie reaguje z tlenem ale wątpie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego rysunku to raczej niewiele wynika :D. A może przedmiot jest tylko pozłacany a w tym miejscu był obłupany albo coś i zkorodowało bo innej możliwości nie widzę. Pozatym najlepiej sprawdź czy to złoto :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Według mnie ten sygnet nie jest złoty, lecz pozłacany. Tak właśnie, lub nawet dużo lepiej wyglądają przedmioty pozłacane leżące wiele lat w ziemi. W miejscach gdzie cieniutka warstwa złocenia jest uszkodzona, przedmiot zaczyna korodować itd.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdecydowanie będzie mosiężny (tombakowy) sygnet z zewnątrz pozłocony. Tak jak napisał Pioterek - w miejscach, gdzie warstwa złota się starła, wystąpiła korozja.
A te punce wewnątrz raczej nie przypominają prób złota... Pewnie prędzej jakieś oznaczenia producenta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie