Skocz do zawartości
  • 0

Odznaka na beret


alkoran

Pytanie

Witam

Przeglądając allegro trafiłem na taki berecik (kroju raczej Rosyjskiego VDV), ale nie chodzi o sam beret lecz o odznakę na nim załorzoną, raczej nie jest Rosyjska może koledzy odkrywcy będą mieli jakiś pomysł na te dziwo.

Odznaka przypomina mi coś na wzór wojsk powietrzo desantowych ale mogę się mylić.

Pozdrawiam

Screenshot 2021-09-11 at 12-18-41 Beret wojskowy chabrowy pamiątka z misji r 57.png

Screenshot 2021-09-11 at 12-18-32 Beret wojskowy chabrowy pamiątka z misji r 57.png

Screenshot 2021-09-11 at 12-18-24 Beret wojskowy chabrowy pamiątka z misji r 57.png

Screenshot 2021-09-11 at 12-18-09 Beret wojskowy chabrowy pamiątka z misji r 57.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zaciekawił mnie ten beret, (więc go za trzy dychy kupiłem), wszelkie informacje, jakie ustaliłem to wydawali go żołnierzom z Armeńskiego kontyngentu UN-u, przynajmniej tak wnioskuje po zdjęciach dostępnych w Internecie, na wszystkich widać, że mają naszywki rozpoznawcze UN na umundurowaniu polowym. Ciekawe czy to ich oryginalna inwencja żeby zamiast międzynarodowej odznaki UN na berety montowali "godło" czy to jakaś konkretna formacja, co nosi błękitne / niebieskie berety i tylko dołożyli im naszywki UN-u.

1 9h4pgN0IgakX9qWqGdXRpQ.png

arm1.jpg

arm2.jpg

big_1447063728_9064737.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
54 minutes ago, alkoran napisał:

jak kolega to znalazł bo szukałem pod różnymi hasłami np. Beret Badges i nic sęsownego ani podobnego nie było.

Primo:

On 11.09.2021 o 12:26, alkoran napisał:

załorzoną

założoną

54 minutes ago, alkoran napisał:

sęsownego

sensownego

 

łatwiej się szuka, gdy nie popełnia się takich byków.

 

Secundo:

dwie wskazówki do poszukiwań:

- że typ beretu rosyjski jak sam napisałeś

- krzyż na tarczy sugerował post-sowiecką republikę o korzeniach chrześcijańskich

Rzut oka na Gruzję i Armenię i done.

 

Tertio:

O kolorach beretów:

Berets

Berets are an integral part of the ADF's uniform, and they are derived from the French military's usage due to the high amount of French-Armenians in the global diaspora. In the military, many branches of service have a beret color that corresponds. These are used to enhance esprit de corps in units, as they often have specialized functions.

Beret Color Branch

Red Paratroopers

Green Border Guards

Navy Blue Regular Navy

Orange NSS / Ministry of the Interior

Gold Pathfinders / Rangers

BlueEngineers

Light Blue Regular Air Force

Black Regular Army / Naval Infantry

Grey Militia / Reserves

 

Stąd:

https://precipiceofwarroleplay.fandom.com/wiki/Armenian_Defense_Forces

 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wygląda na to, że ten beret pasuje do 3 formacji (w zależności od odcienia - bo fotka może być prześwietlona i może zmienić nieco barwę niebieskiego).
- Marynarka Wojenna (Navy Blue)
- Siły Powietrzne (Light Blue)
- Wojska Inżynierskie (Blue)

no i kontyngent UN.

Ale raczej obstawiam, że to „misjonarz” z UN-u

P.S.
Bardzo dziękuję za pomoc w ustaleniu przynależności państwowej tego beretu. Za niecałe 40 dychy z wysyłką beret „misyjny” w bardzo dobrym stanie to chyba się opłacało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie