Jump to content

alkoran

Forum members
 • Posts

  27
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

alkoran's Achievements

0

Reputation

 1. Może i motocyklowy dla łączników albo coś w tym rodzaju. A może koledzy mają jakiś innym pomysł.
 2. Witam wszystkich odkrywców Mam pytanie morze ktoś z odkrywców mi pomoże Trafił się taki hełm lub kask nie wiem kolor zielony wzmocnione ranty podobnie jak w kevlarach podpinka skurzana typ ”Y” z zapięciami ala skoczek hełm pokryty jest warstwą anty odblaskową jest wykonany z tworzywa, ale to chyba nie kevlar w środku hełmu wklejony fasunek na bazie gąbki niestety w dużej mierze gąbka się utleniła i się sypie, pewnie ma swoje lata. Rozmiar hełmu ok 57 brak jakichkolwiek oznaczeń. Raczej toczek na rower to nie jest jak komuś się coś kojarzy proszę o podpowiedz. Polski to on chyba nie jest idę w kierunku Niemiec lub Anglii. Poniżej fotki tego dziwoląga.
 3. Dzięki za pomoc, nie bardzo ruszyło to sprawę do przodu, tyle, że to mogą być Polskie z lat 50/60?. Choć mi się wydaje, że są raczej Radzieckie z lat 50/60 są byt topornie wykonane i te montaże na gumkę no i to, że są grube jak to się mówi „…Gniotsa nie łamiotsa…”, ale mogę się mylić.
 4. Witam Ostatnio natrafiłem na targu staroci na takie gogle, na pierwszy rzut oka wyglądają jak zwykłe zomowce, ale po dokładniejszym przyjrzeniu się stwierdzam, że to raczej nie jest Polska konstrukcja. Wykonane są z grubej czarnej gumy o grubości ok. 2mm, szybki profilowane wykonane ze szkła, pochodzą raczej z krajów Demokracji Ludowej, ale, z jakiego i jakiej formacji już nie mam pojęcia. Te montaże na gumkę nagłowną przypominają mi nieco Radziecką konstrukcję, ale nie mam pojęcia, co to za wynalazek i z jakiego okresu pochodzi. Może koledzy mają jakiś pomysł gdzie szukać odpowiedzi.
 5. Wygląda na to, że ten beret pasuje do 3 formacji (w zależności od odcienia - bo fotka może być prześwietlona i może zmienić nieco barwę niebieskiego). - Marynarka Wojenna (Navy Blue) - Siły Powietrzne (Light Blue) - Wojska Inżynierskie (Blue) no i kontyngent UN. Ale raczej obstawiam, że to „misjonarz” z UN-u P.S. Bardzo dziękuję za pomoc w ustaleniu przynależności państwowej tego beretu. Za niecałe 40 dychy z wysyłką beret „misyjny” w bardzo dobrym stanie to chyba się opłacało.
 6. Zaciekawił mnie ten beret, (więc go za trzy dychy kupiłem), wszelkie informacje, jakie ustaliłem to wydawali go żołnierzom z Armeńskiego kontyngentu UN-u, przynajmniej tak wnioskuje po zdjęciach dostępnych w Internecie, na wszystkich widać, że mają naszywki rozpoznawcze UN na umundurowaniu polowym. Ciekawe czy to ich oryginalna inwencja żeby zamiast międzynarodowej odznaki UN na berety montowali "godło" czy to jakaś konkretna formacja, co nosi błękitne / niebieskie berety i tylko dołożyli im naszywki UN-u.
 7. GRATULUJE SUPER WIEDZY, a można wiedzieć jak kolega to znalazł bo szukałem pod różnymi hasłami np. Beret Badges i nic sęsownego ani podobnego nie było.
 8. A ma kolega jakiś pomysł, do jakiego państwa może należeć ta odznaka?
 9. Witam Przeglądając allegro trafiłem na taki berecik (kroju raczej Rosyjskiego VDV), ale nie chodzi o sam beret lecz o odznakę na nim załorzoną, raczej nie jest Rosyjska może koledzy odkrywcy będą mieli jakiś pomysł na te dziwo. Odznaka przypomina mi coś na wzór wojsk powietrzo desantowych ale mogę się mylić. Pozdrawiam
 10. Witam Trafiły mi się takie odznaki, ale nie mam pojęcia, do jakiego Państwa i formacji należały. Jedna z nich jest raczej Szwedzka (H), ale reszta nie mam pojęcia. Mocowane są na przetyczki i agrafki. Orientacyjne wymiary, przepraszam za niefachowe nazewnictwo, ale wszystko chyba jest jasne : - Lwy na raczy – 2,5cm x 5cm (Mocowanie na przetyczkę) - Medyczna – 2,4cm x 3,7cm (Mocowanie na przetyczkę) - Wieniec – 1,7cm x 2,5cm (Mocowanie na agrafkę) - H – 1,7cm x 3,5cm (Mocowanie na agrafkę) Pozdrawiam
 11. Bardzo dziękuję za tak profesjonalną i szybką pomoc w ustaleniu pochodzenia tej odznaki.
 12. Witam Trafiła mi się odznaka w kształcie "granatu", wzorowana na np. Francuskiej odznace „FR” na hełm Adrian M15/26 lub Włoski odpowiednik tej odznaki na hełm „RI” Ta raczej na hełm nie jest z racji jej wielkości oraz sposobu mocowania (w odznakach na hełm są wąsy, a tu jest przetyczka) Wymiary orientacyjne: Całość – 3,5 x 1,5cm Granat – 1,5 x 1,5cm Płomień – 3,0 x 1,5cm Litery – 1,0 x 1,0cm Francuski odpowiednik na hełm Całość – 5,0 x 6,0cm Granat – 2,5 x 2,7cm Płomień – 5,0 x 3,5cm Litery – 1,5 x 1,7cm I tu moje pytanie, co to za wynalazek i do jakiej armii należało. Pozdrawiam
 13. Bardzo dziękuję ale to nie "mój", guzik po prostu natrafiłem na niego podczas jakieś aukcji na allegro, którą dodałem do identyfikacji na odkrywcę bo mnie zainteresowały inne przedmioty z tej aukcji --> przedmioty i to co mnie interesuje znajdziesz tutaj: może kolega pomoże mi w dalszej identyfikacji.
 14. Dziękuję koledze ale tyle to sam doszedłem nawet opisałem to wyżej.
 15. Witam Natrafiłem na taki dziwny guzik produkcji Austryjackiej z Wiednia. Bardzo proszę o pomoc w ustaleniu co to za „wynalazek” i w jakiej służbie był używany. Oraz mniej więcej w jakich latach mógł być używany Producent „Brüder Schneider AG Wien”. Z tego co zdołałem ustalić ten producent produkował między innymi odznaki Luftwaffe oraz klamry Luftwaffe dla Niemców podczas II Wojny Światowej. Niestety nie posiadam lepszych fotek.
×
×
 • Create New...

Important Information