Jump to content

alkoran

Forum members
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam Trafiły mi się takie odznaki, ale nie mam pojęcia, do jakiego Państwa i formacji należały. Jedna z nich jest raczej Szwedzka (H), ale reszta nie mam pojęcia. Mocowane są na przetyczki i agrafki. Orientacyjne wymiary, przepraszam za niefachowe nazewnictwo, ale wszystko chyba jest jasne : - Lwy na raczy – 2,5cm x 5cm (Mocowanie na przetyczkę) - Medyczna – 2,4cm x 3,7cm (Mocowanie na przetyczkę) - Wieniec – 1,7cm x 2,5cm (Mocowanie na agrafkę) - H – 1,7cm x 3,5cm (Mocowanie na agrafkę) Pozdrawiam
 2. Bardzo dziękuję za tak profesjonalną i szybką pomoc w ustaleniu pochodzenia tej odznaki.
 3. Witam Trafiła mi się odznaka w kształcie "granatu", wzorowana na np. Francuskiej odznace „FR” na hełm Adrian M15/26 lub Włoski odpowiednik tej odznaki na hełm „RI” Ta raczej na hełm nie jest z racji jej wielkości oraz sposobu mocowania (w odznakach na hełm są wąsy, a tu jest przetyczka) Wymiary orientacyjne: Całość – 3,5 x 1,5cm Granat – 1,5 x 1,5cm Płomień – 3,0 x 1,5cm Litery – 1,0 x 1,0cm Francuski odpowiednik na hełm Całość – 5,0 x 6,0cm Granat – 2,5 x 2,7cm Płomień – 5,0 x 3,5cm Litery – 1,5 x 1,7cm I tu moje pytanie, co to za wynalazek i do jakiej armii na
 4. Bardzo dziękuję ale to nie "mój", guzik po prostu natrafiłem na niego podczas jakieś aukcji na allegro, którą dodałem do identyfikacji na odkrywcę bo mnie zainteresowały inne przedmioty z tej aukcji --> przedmioty i to co mnie interesuje znajdziesz tutaj: może kolega pomoże mi w dalszej identyfikacji.
 5. Dziękuję koledze ale tyle to sam doszedłem nawet opisałem to wyżej.
 6. Witam Natrafiłem na taki dziwny guzik produkcji Austryjackiej z Wiednia. Bardzo proszę o pomoc w ustaleniu co to za „wynalazek” i w jakiej służbie był używany. Oraz mniej więcej w jakich latach mógł być używany Producent „Brüder Schneider AG Wien”. Z tego co zdołałem ustalić ten producent produkował między innymi odznaki Luftwaffe oraz klamry Luftwaffe dla Niemców podczas II Wojny Światowej. Niestety nie posiadam lepszych fotek.
 7. Poczta lotnicza może to dobry kierunek - pod skrzydełkami jest guzik z bardzo zbliżonym wizerunkiem przynajmniej mi się tak wydaje, ale na odwrocie jest miejscowość gdzie go wyprodukowali Wien (Wiedeń, czyli to coś Austriackiego), poszukam w Austriackich fantach może na coś natrafię.
 8. Tak podejrzewałem że to hotelarz ale może chciałem żeby to był Afrykańczyk zawsze co ciekawszego, ale dzięki i za to. Dalej jestem zainteresowany tą aukcją choć nadal nie wiem co to za "skrzydełka" i "płomienie/granaty", podejrzewam iż to może być związane z odznakami grenadierskimi lub Państwowymi Francuzi / Włosi mieli coś podobnego na hełmach tylko że w "granacie" były literki RF (Republika Francuska) i RI (Republika Włoska "Italii"), a i może to Belg oni mają bez oznaczeń na hełmach ale trochę kształ nie pasuje.
 9. Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem to jest tak jak dopisałem do fotek?. A mam pytanie ten Wengier, z jakiego jest okresu?. 1. Narodowe wojsko węgierskie w okresie Wiosny Ludów podczas rewolucji w latach 1848–1849 (dowódca gen. Józef Bem), 2. Królewsko-węgierska Obrona Krajowa w monarchii Austro-Wengierskiej w latach 1867–1918; 3. Siły Zbrojne Węgier (węg. Magyar Honvédség); Oraz jestem ciekawy tej „8” czy dobrze znalazłem odpowiadający Pułk?. Przepraszam, jeśli gdzieś popełniłem błąd w opisach nie jestem znawcą guzików, lecz bardziej Hełmów, więc się na tym niestety nie znam.
 10. Witam Przeglądając allegro natrafiłem na dość ciekawy zestaw odznak i guzików Zachodnich, bardzo proszę kolegów odkrywców, aby pomogli mi w identyfikacji tych zbiorów tzn., do jakich Państw należą. Na pewno jeden z nich to prawdopodobnie „bączek” do czapki Austriackiej, ale co dalej to nie mam pojęcia głównie zależy mi na tych „skrzydełkach” oraz płomieniach. Ale jak kolegom się uda ustalić coś jeszcze to super by było. Niestety innych zdjęć nie posiadam, ale na szczęście sprzedający zrobił fotki z dwóch stron, więc postaram się połączyć awers i rewers w całość, aby było łatwiej (mam
 11. Witam Natrafiłem na jednej z aukcji al****o na taki hełmofon, jest to hełmofon dźwiękochłonny, (wnioskuje po nausznikach) zresztą brakuje im gąbek akustycznych :), produkcji Radzieckiej, ale nie w tym rzecz bardzo proszę o pomoc w ustaleniu co to za model niestety lepszych fotek nie posiadam a sygnatura na metce producenta jest nie czytelna.
 12. Witam Kilka dni temu natrafiłem na jednym z portali aukcyjnych na taki hełm kevlarowy z Moratexu ale nie jestem w stanie określić jaki to model hełmu. Bardzo proszę o pomoc w ustaleniu tego wzoru. Niestety nie posiadam innych fotek.
×
×
 • Create New...

Important Information