Skocz do zawartości

Zakupy za granicą + VAT/cło


Rekomendowane odpowiedzi

To, że się przepisy dotyczące opodatkowania VAT'em zakupów za granicą się zmieniły, to niestety fakt.

Ale ma ktoś pomysła:

- zakup Ebay USA

- przy płatności portal samodzielnie rozlicza VAT

- a tu mnie za jaja Poczta złapała doliczając, przy zakupie za 13,50 USD + koszt dostawy, kazano mi.. prawie 40 złotych przy odbiorze, sugerując, że to VAT lub cło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No tak.  Kupilem na EBAY no i tez mi dokopali. Od 1go lipca 2021.

48 PLN czyli  prawie 10%.... a sprzedawca sobie juz policzyl   przed sprzededarza wszystkie oplaty Ebay ( 14% /...) 

24% + no to za drooogo

Pamietam jak mi mowilJugol ze Jugoslawiato byl piekny kraj ale  go zabili.

EU/EU  skonczy tak jak ZSSR.   %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

ZAKUPY na ebay z USA są aktualnie w większości przypadków obłożone dodatkową opłatą importową, która obejmuje obsługę celną i jest potwierdzana w realizacji transakcji. Dodatkowe koszty się nie pojawiają. PRZYKŁADOWO kupiłem głośniki Klipsh za US $79,99 + wysyłka US $30,09  + opłaty importowe US $30,55. Razem 140,63. Dostarczone do domu po 2 tygodniach - KONIEC.

ALE nie wszystkie transakcje maja wliczona opłatę importowa i trzeba to zrobić samemu. Przykładowo zakupiłem wkładkę z uchwytem do gramofonu z JAPONI via ebay za US $185 + wysyłka gratis.

Przyszło po 2 tygodniach, dostałem zawiadomienie z Poczty Polskiej że zatrzymano do odprawy i w ciągu 20 dni trzeba dopełnić formalności i na tym koniec. Napisałem do poczty na adres  POL WER DOZ Zabrze <pol.wer.doz.zabrze@poczta-polska.pldołączając skany potwierdzające zakup i płatność, celem ODPRAWY. 

odpowiedź :

Bardzo przepraszamy ale niestety ze względu na brak uprawnień w systemie nie możemy odprawiać części do gramofonu. Kod taryfowy nas nie przepuści i paczka będzie leżeć. Prosimy o odprawę za pośrednictwem dowolnej agencji celnej.

No to skorzystałem po poszukiwaniach w sieci z usług firmy CARGO SAD SERVICE. Przesłałem upoważnie/pełnomocnictwo - koszt 17,00 zł + niezbędne dokumenty do odprawy. Towar zgłoszono do odprawy celnej po opłaceniu przeze mnie kosztów odprawy celnej - vat/cło = 204,00 zł i kosztów obsługi firmy CARGO = 123,00 zł. Czyli razem 344,0 zł. Gdyby odprawiła to poczta - koszt byłby niższy o opłatę za formalności, bo Poczta ma niższą stawkę niż CARGO = 123,00 ZŁ BRUTTO.

UWAGA ! TOWAR o wartości do 150 Euro odprawiają z automatu, tzn, domyślne pełnomocnictwo. TOWAR od 150 do 1000 Euro trzeba udzielić pełnomocnictwa pisemnego !

Opisane sytuacje miały miejsce po 01 lipca 2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Człowieku Śniegu,

to, co w poście powyższym o opłatach importowych (i nie tylko) to kompletna nieprawda.

Złodziejski mechanizm „import charges” jest dobrze opisany na różnych amerykańskich forach w wątkach poświęconych amerykańskiemu eBayowi. Żelazna zasada jest taka, jak radzą amerykańscy koledzy dla nieamerykanów - na amerykańskim eBayu nie wolno niczego kupować od handlowców, którzy w sekcji „Shipping and payments” mają wpisane „import charges”. To jest czyste złodziejstwo, ale nie mam czasu opisywać tego. Złodzieje tego typu też są zresztą opisani z nicków na amerykańskich forach.

Na ok. 980 przedmiotów, jakie od 1999 r. kupiłem na US eBayu tylko raz zapłaciłem „import charges”, ale była to wyłącznie moja decyzja, bo tak bardzo chciałem mieć pewien przedmiot historyczny, że machnąłem ręką i zapłaciłem złodziejowi „import charges”. Normalnie nigdy ich nie płacę, bo nie kupuję militariów (tylko takie rzeczy kupuję na US eBayu) od handlowców żądających opłat importowych.

Chcesz coś kupić na amerykańskim eBayu? To kilka rad od weterana takich zakupów:

1. Nigdy nie kupuj od handlowca żądającego opłat importowych. Zawsze przedmiot Twoich marzeń znajdziesz u normalnego handlowca bez żadnych „import charges”.

2. Nigdy nie gódź się na wysyłkę zakupionego przedmiotu przez firmę kurierską. Różne tarapaty, także finansowe, gwarantowane.

3. Żądaj wysyłki wyłącznie przez USPS Air - najlepszą pocztę, jaka tylko może być. W 100 proc. przypadków nigdy nie mam z nią kłopotów i działają bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie