Skocz do zawartości

Poszukuje wiadomości na temat udziału wielbłądów w czasie 2 wojny na terenie Polski


Timur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuje info, zdjęć na temat udziału wielbłądów na terenie Polski (a najchętniej wielkopolski)z czasu II wojny światowej.Wiem że to dziwny temat ale na pewno miało to zdarzenie, podobno z opisu ludzi widziano wojsko radzieckie przemieszczające w czasie zdobywania Poznania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Info -a może ktoś coś czytał albo znalazł opowieść bliżej Poznania-ostatnio na pewnym forum zagorzała debata na temat udziału wielbłądów w czasie wyzwolenia Poznania i jeden z kolesi przytoczył że jego babcia w czasie wyzwolenia widziała na jednej z ulic mongoła na wielblądzie i wszyscy go wyśmiali-ja sam kiedyś gdzieś przeczytałem właśnie o tym zdarzeniu ale niestety nie mogę tego znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to klauni byli przebrani za Wehrmacht? Jak zaczęli nawiewać z Rosji to wszystko juczne i pociągowe zabierali ze sobą i na 100% trochę ich dotrwało do terenów 2 RP i nawet dzisiejszej Polski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie