Skocz do zawartości

Granat wz.35


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam taki jak na zdjęciu granat 46mm do granatnika wz.36. Niby zwykła łupina, ale przy gwincie do wkręcania lotki ma charakterystyczny dodatkowy element. To dospawany kawałek (coś jakby przedłużenie gwintu, z tym, że wymiary granatu ogółem są takie same). Granat wyszedł jakiś czas temu z ziemi więc odpada, że był kombinowany (chyba, że przed wojną?). Nie widziałem czegoś takiego przy innych podobnych granatach (na zdjęciu porównanie z innym ,,zwyczajnym''). Z góry dzięki za pomoc.

20201211_113321.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cudaki trafiają się w miejscach gdzie przed wojną robiono próby z nowo wprowadzanymi typami amunicji, jakieś poligony czy strzelnice przyfabryczne.Patrząc do środka skorupy widać tam coś wkręconego, czy normalnie zaokrąglenie jak w odlewie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko ocenić ponieważ granat jest częściowo rozerwany. Dół jest normalnie zaokrąglony. Ogółem granat nie posiada wewnątrz tulei, w której był zapalnik (mogła zostać zniszczona w czasie wybuchu) a gwint w miejscu do wkręcenia zapalnika na zaledwie 1 cm długości (zazwyczaj 2 cm).

20201212_115957.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie