Jump to content

Krzysiek_z_MyViMu

Forum members
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wymiary 2×3 cm. Po drugiej stronie gladnie bez mocowań i napisówwybity numer 40 009
 2. Dzien dobry Czy wie ktoś jak wyglądała podczas wojny sytuacja jeśli chodzi o wykorzystywanie w PSZnZ umundurowania amerykańskiego a w szczególności service coat. Czy ktoś z was spotkał się z czymś takim na jakiś zdjęciach (choćby powojennych) gdzie widać żołnierzy polskich ubranych w wyżej wymienione mundury albo słyszał o ich wykorzystaniu w PSZnZ? Z góry dziękuje za odpowiedź
 3. Jak w temacie. Jaki wzór i model broni? Z góry dziękuje za odpowiedź
 4. Niedawno wpadła w moje ręce taka oto ładownica. Nie wiem jednak w jakiej armii używano tego typu ładownic. Wykonana z barwionej na ciemno szaro skóry. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć o takich ładownica informacji. Z góry dziękuje za pomoc.
 5. Z ciekawości pytam ,,co autor miał na myśli''. Bo podróbą wali na kilometr. Ps W sumie to trzeba mu inwencji pogratulować.
 6. Witam czy kgoś z kolegów spotkał się z takimi napisami, a jeśli tak to co mogą one znaczyć. Znajdują się we wnętrzu hełmu w malowaniu SS.
 7. Niestety ale tego typu informacji nie ma w internecie (nad czym wielce ubolewam) Wykaz osób odznaczonych Krzyżem Monte Cassino znajduje się w archiwum Instytutu Sikorskiego w Londynie. Można spróbować skontaktować się z Instytutem przez internet i poprosić o skany konkretnych dokumentów (w tym wyżej wspomnianej listy). Jak wcześniej. link do strony https://www.pism.co.uk/archiwum.htm Jeśli żołnierz podczas trwania wojny został przeniesiony lub oddelegowany do innego oddziału na dokumentach (w tym legitymacjach odznaczeń) mogą widnieć różne pieczęcie. Wykazy osobowe podobnie jak inne dokumenty znajdują się w Instytucie Sikorskiego. Można napisać do nich z prośbą o udostępnienie dokumentów. Bez posiadania dokumentów lub zdjęć będzie trudno. Jeśli masz problem ze zidentyfikowaniem jakiś zdjęć możesz wstawić je tu na Odkrywcy. Jeśli znasz numer ewidencyjny to powinieneś bez problemu odnaleźć we wcześniej wspomnianym archiwum wszelkie informacje.
 8. To oznaczenie Kapliczki. W sumie jeśli dobrze czytam mapę to ten punkt znajdował się w pobliżu wjazdu do wsi/miasteczka więc położenie przemawia jak najbardziej za kapliczką.
 9. Polecam kontakt do ,,Irytującego Historyka''. Z tego co wiem on też robił ,,ermy'' z drewna więc zapewne pomorze z wymiarami.
 10. Głownia miecza wcale nie jest ułamana. To miecz katowski. Tego typu miecze rzeczywiście były stosunkowo krótkie oraz miały nieostrzoną głownie. W tym przypadku klinga podobnie jak w większości tego typu mieczy zwęża się dosyć łagodnie ku końcowi. Ze względu na to, że miecze katowskie nie zmieniały się zbytnio trudno określić dokładnie wiek. Gratuluję znaleziska. Zdjęcia podglądowe
 11. Cześć! Od pewnego czasu pracuje nad rekonstrukcją sylwetki żołnierza Armii Czerwonej z okresu Kampanii Wrześniowej. Chciałbym dowiedzieć się jakich dokładnie ładownic używali Rosjanie w tamtym okresie. Były to raczej ładownice kierzowe czy z prawdziwej skóry? Natrafiłem tylko na informacje o tym, że określane były jako wzór 1937. Jeśli macie jakieś zdjęcia (tylko 1939 rok) takich ładownic lub żołnierzy armii czerwonej w pełnym oporządzeniu imieście je tutaj. P.S. Menekin w pełnym umundurowaniu przygotowywany jest na wystawę więc chciałbym zachować pełną zgodność z realimi historycznymi Z góry dziękuje
 12. Jakby amerykanie dali można by było naprowadzać za pomocą koordynatów podawanych przez satelity. W przeciwnym przypadku pozostają drony albo dywersanci.
×
×
 • Create New...

Important Information