Jump to content

Krzysiek_z_MyViMu

Forum members
 • Content Count

  31
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ciężko ocenić ponieważ granat jest częściowo rozerwany. Dół jest normalnie zaokrąglony. Ogółem granat nie posiada wewnątrz tulei, w której był zapalnik (mogła zostać zniszczona w czasie wybuchu) a gwint w miejscu do wkręcenia zapalnika na zaledwie 1 cm długości (zazwyczaj 2 cm).
 2. Posiadam taki jak na zdjęciu granat 46mm do granatnika wz.36. Niby zwykła łupina, ale przy gwincie do wkręcania lotki ma charakterystyczny dodatkowy element. To dospawany kawałek (coś jakby przedłużenie gwintu, z tym, że wymiary granatu ogółem są takie same). Granat wyszedł jakiś czas temu z ziemi więc odpada, że był kombinowany (chyba, że przed wojną). Nie widziałem czegoś takiego przy innych podobnych granatach (na zdjęciu porównanie z innym ,,zwyczajnym''). Z góry dzięki za pomoc.
 3. Uchwyt jest lewy (wiem, że pytanie z przed roku ale może się komuś przyda)
 4. Takie coś ostatnio na grupie było.
 5. Można spróbować nitro. Jednak trzeba robić to powoli i z wyczuciem. Widziałem już kilka m40 z tarczami po takim zabiegu, ale nie wiem jak by to wyglądało w przypadku luftschutza gdzie na kalkomani jest więcej szczegółów. Niestety częto farba schodzi razem z kalkamki, więc to raczej zbyt ryzykowne.
 6. Tak jak w tytule. Posiadam maskę c2 (stan bardzo dobry). Jedyny mankament jaki posiada to, to że przez lata (blisko 80) wiszenia na ciemnym i wilgotnym strychu wewnątrz wyrósł grzyb. Capi potwornie i z tego względu narazie trzymam ją w gablocie za szybą, ale boje się, żeby grzyb nie przeniósł się na pozostałe maski. Czy wystarczy tylko porządnie wysuszczyć (jeśli tak to jak wpłynie to na samą maske)?
 7. Cóż by tu napisać... Szeregowcy Armii Imperium Rosyjskiego. Ubrani w bluzy rubachy (zwane potem gimnastiorkami) wz.1911 i czapki wz.1914. Na podstawie wyżej wymienionych elementów umundurowania sądze, że to lata 1914-1917.
 8. Wymiary 2×3 cm. Po drugiej stronie gladnie bez mocowań i napisówwybity numer 40 009
 9. Dzien dobry Czy wie ktoś jak wyglądała podczas wojny sytuacja jeśli chodzi o wykorzystywanie w PSZnZ umundurowania amerykańskiego a w szczególności service coat. Czy ktoś z was spotkał się z czymś takim na jakiś zdjęciach (choćby powojennych) gdzie widać żołnierzy polskich ubranych w wyżej wymienione mundury albo słyszał o ich wykorzystaniu w PSZnZ? Z góry dziękuje za odpowiedź
 10. Jak w temacie. Jaki wzór i model broni? Z góry dziękuje za odpowiedź
 11. Niedawno wpadła w moje ręce taka oto ładownica. Nie wiem jednak w jakiej armii używano tego typu ładownic. Wykonana z barwionej na ciemno szaro skóry. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć o takich ładownica informacji. Z góry dziękuje za pomoc.
 12. Z ciekawości pytam ,,co autor miał na myśli''. Bo podróbą wali na kilometr. Ps W sumie to trzeba mu inwencji pogratulować.
×
×
 • Create New...

Important Information