Skocz do zawartości
  • 0

Ogniwo gąsienicy


damiankubus

Pytanie

 Witam

Ma ktoś pojęcie od jakiego pojazdu jest te oto ogniwo gąsienicy? znalezione na terenie byłych koszar niemieckich jak i potem radzieckich. Koledzy z facebook'a niestety polegli... Dużo szukałem ale nie znalazłem identycznej, podobna jest od T-70 jak i su-76 lecz te pojazdy mają krótsze ogniwa, a od hetzera też jest podobna ale nie identyczna. Jest taka wystawiona na olx opisana jako T-70 lecz to nie jest od tego pojazdu. Długość 39 cm

Dziekuję za pomoc.

127782640_760956067965935_413536579708515222_n.jpg

128342091_3520756474656367_7748350313472220541_n.jpg

128286913_800388577192041_4204770094298602478_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

z duża dozą prawdopodobieństwa jest to z jakiegoś ciągnika do zrywki drewna czyli cywila. Już kilkakrotnie pokazywano ten typ klepki , niestety nie ma stron z klepkami do ciągników gąsienicowych cywilnych a jest ich masa. O ile klepki do niemieckich czy radzieckich pojazdów pancernych oraz ciągników wojskowych i transporterów są dość znane i nie ma zbytniego problemu z ich odnalezieniem co do typu na necie o tyle ciągniki cywilne to echo i praktycznie ciężko zidentyfikować i przypisać do jakiego typu. Nie sugeruj się miejscem znalezienia bo takie ciągniki bardzo często ganiały po wojskowych terenach robiąc porządki czy ściągając drewno czy też jakieś pojazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Landszaft napisał:

z duża dozą prawdopodobieństwa jest to z jakiegoś ciągnika do zrywki drewna czyli cywila. Już kilkakrotnie pokazywano ten typ klepki , niestety nie ma stron z klepkami do ciągników gąsienicowych cywilnych a jest ich masa. O ile klepki do niemieckich czy radzieckich pojazdów pancernych oraz ciągników wojskowych i transporterów są dość znane i nie ma zbytniego problemu z ich odnalezieniem co do typu na necie o tyle ciągniki cywilne to echo i praktycznie ciężko zidentyfikować i przypisać do jakiego typu. Nie sugeruj się miejscem znalezienia bo takie ciągniki bardzo często ganiały po wojskowych terenach robiąc porządki czy ściągając drewno czy też jakieś pojazdy.

Dzięki za odpowiedź tylko nadal nie jestem jakoś pełen satysfakcji bo dziwne to trochę dla mnie ze są bardzo podobne do T-70 tylko długością się nie zgadzają a druga sprawa tam gdzie została znaleziona nie było drzew był poligon, ciągniki w  pierwszej kolejności przeglądalem, tam ostatnio znajomy znalazł hełm z piorunami do tej pory jest pełno kół wojskowych. Rozumiem twoja odpowiedź tylko wg mnie to trochę się nie zgadza z tym co bylo wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Landszaft napisał:

No i brawo !!. współczesnych gąsek do obecnych pojazdów też niema stronek. Choć każdy chciałby znajdować klepki II wojenne lub międzywojenne. Ale na poligonach to się najczęściej trzeba spodziewać tych współczesnych.

Wiesz nie spodziewałem się za bardzo że to co mam będzie akurat z IIws tylko siedząc i szukając przez dwa dni non stop już wszystkie możliwości patrzyłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie