Jump to content
  • 0

Co to za mundur?

Question

Recommended Posts

• 0

No cóż, masz rację - miałem w ręku i Contaxa, i Kijewa 4/4a, i Leicę, i Kine-exactę. Contax z nich wszystkich miał najbardziej wyśrubowane parametry, najlepszą migawkę - metalową o przebiegu pionowym z najwyższą szybkością w owym czasie 1/1250 sek.

Dalmierz zintegrowany z celownikiem. Mocowanie obiektywów - bagnetowe.

I tylko dwie wady - cena i format.

Z własnej praktyki, zdecydowanie w owym czasie (zakładając że cena nie gra roli) wybrałbym coś w średnim lub dużym formacie - Rolleiflexa albo Bessę RF, Ideala lub Maksimara w dużym.

No chyba że byłbym wyspecjalizowanym fotoreporterem wojennym, wtedy Leica lub Contax - pomimo gorszej jakości 36 klatek to dużo więcej niż 16/12. A i wymiana filmu łatwiejsza.

Co do obiektywów zaś... Tessar to jednak XIX wiek, Sonnar ( jego kopię miałeś w Kijewie) albo Heliar (mam i kocham) czy Planar dają dużo lepszą jakość obrazu.

• 0
W dniu 25.11.2020 o 22:25, bjar_1 napisał:

IS 229 386. Według mnie niemieckie, cywilne. Okres III Rzeszy oczywiście. IS - Provinz Hannover.

To nasuwa mi takowe rozwiazanie.

W okolicach Hannoveru po wyzwoleniu bylo sporo obozow dla DiPisow (Displeaced Persons) w obozach istnialy jednostki obozowej policji sformowanej z wyzwolonych ludzi, czesto bylych jencow wojennych.

Z tych jednostek amerykanie i brytyjczycy zwerbowali do 1947 kilkadziesiat tysiecy polakow do Kompani wartowniczych. 

Mozliwe, ze zdjecie pochodzi z okresu po wyzwoleniu 1945. Mundur moze byc roboty wlasnej, a osoba w mundurze pelnic funkcje milicji obozowej. Motocykl oczywiscie trofiejny 

• 0
W dniu 25.11.2020 o 22:25, bjar_1 napisał:

IS 229 386. Według mnie niemieckie, cywilne. Okres III Rzeszy oczywiście. IS - Provinz Hannover.

To nasuwa mi takowe rozwiazanie.

W okolicach Hannoveru po wyzwoleniu bylo sporo obozow dla DiPisow (Displeaced Persons) w obozach istnialy jednostki obozowej policji sformowanej z wyzwolonych ludzi, czesto bylych jencow wojennych.

Z tych jednostek amerykanie i brytyjczycy zwerbowali do 1947 kilkadziesiat tysiecy polakow do Kompani wartowniczych. 

Mozliwe, ze zdjecie pochodzi z okresu po wyzwoleniu 1945. Mundur moze byc roboty wlasnej, a osoba w mundurze pelnic funkcje milicji obozowej. Motocykl oczywiscie trofiejny 

• Thanks 1