Jump to content

Ładowanie armaty plot wz 36


topick

Recommended Posts

procedura ładowania jest dość dziwna. Najpierw  scalony pocisk, a  potem jeszcze coś .. ale co . Całość trwa długo, o wiele dłużej niż sławetna 88ka. której ładowanie wygląda tak : 

 .  Wygląda na to, że szybkostrzelność naszej armaty nie była zbyt duża , a wiec armata taka sobie.... smuteczek

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, topick napisał:

procedura ładowania jest dość dziwna. Najpierw  scalony pocisk, a  potem jeszcze coś .. ale co . Całość trwa długo,

 

2 godziny temu, topick napisał:

Wygląda na to, że szybkostrzelność naszej armaty nie była zbyt duża , a wiec armata taka sobie.... smuteczek

Eeee tam, przecież ładowanie polskiej 75-piątki, to "dla filmu". Ale na poważnie, to był naprawdę sprzęt na wysokim poziomie i ówczesnym pułapie? (niczym nie odbiegający innym armatom plot. tejże kategorii) a ciekawy jestem (tu nieco "odlecę" w stronę historii alternatywnej czyli co by było gdyby było) do kiedy byłby użytkowany w WP (przy hipotetycznym założeniu że nie ma II wś albo II RP wychodzi z niej zwycięsko) biorąc pod uwagę fakt pozostawania na stanie WP (LWP) armat plot. proweniencji sowieckiej czyli wz. 39 85 mm które to "stały" na ZN-ach do końca lat 80-tych. Oooo, to jest zapytanie.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Edmundo said:

 

Eeee tam, przecież ładowanie polskiej 75-piątki, to "dla filmu". 

really ? a o czym ja piszę jak nie o ładowaniu 75tki ... dopij kawę i przeczytaj jeszcze raz moje pytanie...

Link to comment
Share on other sites

Panie topick, "bez nerw", spokojnie, piszemy o tym samym (pomijam to że kawy od lat nie pijam?). Zauważ proszę że  działoczyny przy polskiej "pelotce" to dla kroniki i zapewne w czasie szkolenia a nie realnych strzelań, czy widziałeś w dalszej części filmu (o ile  takowa powstała i się zachowała) wystrzał z tejże armaty ? A może ten ładunek za pociskiem to tylko "imitator" wystrzału w celu zadziałania na przykład "automatyki" zamka? Skąd wiemy czy tak był ładowany każdy pocisk co już wydaję się wątpliwym, tak że spokojnie, poczekajmy, ma się ukazać numer specjalny WLU 1939 dotyczący armat plot. 75 mm, może to coś wyjaśni a w chwili wolnego czasu (nie teraz) przejrzę jeszcze raz WLU Tom 60 tyczący tegoż sprzętu może tam coś będzie na powyższy temat. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information