Skocz do zawartości

Orzeł wz.19


anuka2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dostałem niedawno Orła wz.19 . Podobno leżał i został znaleziony na strychu na poddaszu. I w związku z tym mam pytanie. Stan jak widać na zdjęciach. Trochę wżerów, rdzy na orle i nakrętce. Nie wiem czy cokolwiek z nim robić i w jaki spośob w temacie konserwacji, czyszczenia. Nie mam bladego pojęcia w tym temacie. Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam.

SAVE_20200926_054929.jpg

SAVE_20200926_054921.jpg

SAVE_20200926_054945.jpg

SAVE_20200926_054941.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z nim nie rób, bo zepsujesz. Wymyj go w bezwodnym alkoholu szczoteczką do zębów i pomaluj cosmoloidem h80, to rodzaj wosku. Tylko jedną warstwę, nie więcej, bo się brzydkie ślady zrobią. Możesz zrobić jego mieszankę z woskiem carnauba lub użyć sam wosk carnauba, to powłoka będzie twardsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedż trochę póżno przeczytałem i zrobiłem innym podpowiedzianym  sposobem. Umyłem go w ciepłej wodzie w szarym mydle wysuszyłem i nałożyłem warstwę wazeliny kosmetycznej. Dzięki serdeczne za podpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pytanko drugie trafił mi się jeszcze jeden orzełek BM . Stan jest jak widać. Czy zrobić go takim samym sposobem jak tego z mosiądzu bo alpaka to jednak inne tworzywo czy jakimś innym sposobem czy zostawić tak jak jest. Z góry dziękuje za podpowiedzi. Zielony w temacie.

IMG_20201005_101014.jpg

IMG_20201005_101049.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie