Jump to content

anuka2

Forum members
 • Content Count

  84
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

anuka2 last won the day on March 13

anuka2 had the most liked content!

Community Reputation

2 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zdjęcie zniszczonego samochodu pancernego WZ-34 niedaleko wieży o której była mowa a bardzo ładnie oddające jej szczegóły. Miejsce nieznane.
 2. Witam. Ci żołnierze na zdjęciach to chyba polegli żołnierze z IV/84 Strzelców Poleskich. Ewidentnie piechota. Co do tej wieży o której była mowa wstawię zdjęcie które bardzo dobrze przedstawia jej szczegóły. Jeśli chodzi o Szwadron samochodów pancernych WZ-34 który brał udział w bitwie pod Mokrą to na pewno samochody pancerne z 12 Batalionu Pancernego z Łucka który szwadron wystawiał miały szerszy kadłub. Odrzucając zdjęcia samochodów z węższym kadłubem , oznaczone błyskawicą -71 Dywizjon Pancerny i opisane z miejsca to jest to jakiś punkt zaczepienia do szukania zdjęć samochodów WZ-34 z bit
 3. Witam. Wszystkich. Trafiły do mnie cztery Orły wz.19 prawdopodobnie znalezione lub wykopane. Widać że po przejściach. Były już na moje prostowane . A teraz pytanie. Czy warto je prostować do końca i czy jest na to jakiś sposób, no i co do czyszczenia i konserwacji czytałem kiedyś że najlepszym sposobem jest umyć w letniej wodzie z szarym mydłem i przetrzeć niewielką ilością zwykłej wazeliny. Jakby co to poproszę o porady. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
 4. Na odwrocie zdjęcia z tego co wyczytałem z tych bazgrołów Polski dwu osobowy Tank 11.09.39 . Ciekawostką jest data stoi tam już od 03.09 od dnia w którym został zniszczony/pozostawiony? Pozdrawiam.
 5. Witam. Nowe zdjęcie czołga TK-3 z 81 Dywizjonu Pancernego w Topolnie.
 6. Czołem Formoza58. Nauka zdalna to jednak nie to . Ale ja tam wierzę w ludzi. A tak na poważnie zdjęcie nowe, fajne i w moim temacie i zainteresowaniach 81 Dywizjonem Pancernym za co jestem wdzięczny. Pozdrawiam.
 7. Witam. To nie TK-S a TK-3 81 Dywizjon Pancerny Topolno. Ale fotka nowa dziękuje do umieszczenia w wątku o TK-3 i 81 Dywizjonie Pancernym. Pozdrawiam.
 8. Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Tej mój trochę się różni od tej kopi na allegro. Może to rzeczywiście nie oryginał ale jakaś wcześniejsza produkcja lata 80, może na potrzeby jakiegoś filmu lub do sprzedaży na pamiątkę.. Dostałem go gratis więc nie ma żadnego problemu że za coś przepłaciłem. Do Edmundo czy mógłbym poprosić o wrzucenie zdjęć Pana orła tak dla porównania.
 9. Witam. Dostałem niedawno takiego Orła. Prosiłbym o identyfikację i czy jest jakaś możliwość stwierdzenia jego oryginalności. Wymiary 5 cm na 3.6.. Z góry dziękuje za odpowiedzi . Pozdrawiam.
 10. Witam dostałem takiego orła wz.19 ale bardzo nie podobają mi się te dolutowane z tyłu wąsy. Czy jest jakaś możliwość ściągnięcia tej cyny bez uszkodzenia orła.? Słyszałem coś kiedyś o jakiś specjalnych taśmach ale wyleciało mi z głowy co to za taśmy. Z góry dziękuje za pomoc.
 11. Tak. Bydgoszcz. Pogrzeb Mjr. Tadeusza Kramera kwatermistrza 8 Batalionu Pancernego.
×
×
 • Create New...

Important Information