Jump to content

anuka2

Forum members
 • Content Count

  70
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Drugie zdjęcie z tego samego miejsca.
 2. Znana Tankietka TK-3 z 81 Dywizjonu Pancernego zniszczona-zdobyta w Korytarzu Pomorskim-Polen Stolz w niewoli przed koszarami w Juteborgu. Zdjęcia dzięki Bodziowi.
 3. Teraz wiem już chyba. Chodzi o miejscowość Malestrof we Francji i Baon Strzelców Podhalańskich. Czyli Normandia i 1 Dywizja Pancerna. Z drugiej strony naszyty Orzełek czarny pancerniacki . Ot trafiło mi się coś takiego. Super ciekawa pamiątka. Dzięki za odpowiedzi.
 4. Witam. Pytanie do znawców PSZ na Zachodzie.. Czy mógłbym poprosić o odczytanie napisu który nie jest w całości. Z góry dziękuje.
 5. anuka2

  Orzeł wz.19

  I pytanko drugie trafił mi się jeszcze jeden orzełek BM . Stan jest jak widać. Czy zrobić go takim samym sposobem jak tego z mosiądzu bo alpaka to jednak inne tworzywo czy jakimś innym sposobem czy zostawić tak jak jest. Z góry dziękuje za podpowiedzi. Zielony w temacie.
 6. anuka2

  Orzeł wz.19

  Dzięki za odpowiedż trochę póżno przeczytałem i zrobiłem innym podpowiedzianym sposobem. Umyłem go w ciepłej wodzie w szarym mydle wysuszyłem i nałożyłem warstwę wazeliny kosmetycznej. Dzięki serdeczne za podpowiedż.
 7. anuka2

  Orzeł wz.19

  Witam. Dostałem niedawno Orła wz.19 . Podobno leżał i został znaleziony na strychu na poddaszu. I w związku z tym mam pytanie. Stan jak widać na zdjęciach. Trochę wżerów, rdzy na orle i nakrętce. Nie wiem czy cokolwiek z nim robić i w jaki spośob w temacie konserwacji, czyszczenia. Nie mam bladego pojęcia w tym temacie. Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam.
 8. Witam. Mam pytanie co do tego orzełka. Czy jest to oryginał z Armii Hallera? Przedwojenny lub powojenny wtórnik?. Czy może orzełek robiony po wojnie za granicą dla weteranów armii Hallera. Orzełek mosiądz. Tłoczony nie odlew ślady patyny ,przetarcia, z tyłu oryginalne mocowanie omegi. Dziękuje z góry za odpowiedzi.
 9. Czyli jednak Ostrowy nie Bukowiec . Cały czas to zdjęcie było kojarzone na forach z Bukowcem. A tu proszę. Widocznie krajobraz z tym nasypem podobny ale jak się chce to można wszystko dopasować. Ja szczerze mówiąc to z opisem niemieckim Bukowiec widziałem tylko dwa zniszczone Panzer I. Ciekawa historia. Niestety wychodzi na to że Szesnastka tak bliska memu sercu jestem z Bydgoszczy nie może sobie przypisać tych zniszczonych samochodów. pancernych. Na wszystkich zdjęciach widać chyba te same samochody w miejscu trafienia i po przestawieniu plus jeden dodatkowy. Pozdrawiam.
 10. Witam. Chodzi o Bukowiec Kujawsko_-Pomorskie. Miejsce Boju 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich z elementami 3 Dywizji Pancernej wspartej lotnictwem i artylerią. Na forum w temacie o Bukowcu było to opisane jako Miejsce zniszczenia przez 2 baterię 11 DAK niemieckich samochodów pancernych na przedpolu Bukowca. Na lewo zdjęcie zrobione po 3 września 1939 roku, a na prawo współczesne. Charakterystyczne punkty to: w oddali nasyp kolejowy z przepustem i tuż za pojazdami pancernymi rząd drzew (w 1939 roku były to brzozy, a obecnie rosną wierzby).W Bukowcu byłem parę lat temu i nie bardzo pamiętam czy cmentarz znajduję się przy nasypie kolejowym. No ciekawa sprawa do rozwiązania to zdjęcie . Bukowiec czy Ostrowy. Pozdrawiam.
 11. Witam zdjęcie z postu 18 lipca 4 od góry opisane było jako Bukowiec. Pozdrawiam.
 12. Faktycznie to nie od wybuchu bomby. Jakiś wykop blisko drogi , dziura ciężko powiedzieć co to jest i do tego jeszcze widać cegły może jakieś stanowisko. Hm krajobraz widać jakby pomorski. Czołgi 3 d.panc? . Ze względu na odmianę pancerki WZ-34 i pewność że nie jest to samochód z 51 dywizjonu stawiam na 81 dywizjon pancerny. Pozdrawiam.
 13. Witam. Czy nie uważacie że ten WZ-34 na tych trzech fotkach mógł należeć do 81 Dywizjonu Pancernego. Wąski lżejszy kadłub, kamuflaż podobny do tego z Radzynia Podlaskiego, ślady po łopacie mocowanej pod skrzynką narzędziową charakterystyczne mocowanie dla 8 Batalionu Pancernego, brak przednich zderzaków tak charakterystycznych dla wozów z 51 Dywizjonu Pancernego. 81 Dywizjon Pancerny podczas przebijania się z kotła do Bydgoszczy stracił 2 samochody pancerne WZ-34. Jeden podobno wskutek bombardowania Widać jakby lej po bombie . Może to ten? A drugi w wyniku ostrzału p.panc. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information