Jump to content

wisnia198

Forum members
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Acha, już wszystko jasne. Dziękuję Ci bardzo za szybki odzew
 2. No tak, tylko że na oznace z Pikielhauby brak rozciągniętej na skrzydłach "szarfy" z napisem "...fur koenig und vaterland" stąd właśnie było moje pytanie czy była jakaś inna wersja czy też odcięto (nie wiedzieć czemu) resztę oramentu?
 3. Że Witam, jak w temacie. Czy jest to jakaś wersja oramentu pikielhauby czy powyższa "odznaka" występowała samodzielnie? Z czego może wynikać niekompletność wzoru? Celowo została przycięta czy ze względu na przetłoczenia pękała w newralgicznym miejscu?
 4. Przejrzałem sieć i faktycznie, macie rację. To nie ten sam egzemplarz ale niezwykle podobny - Lampa karbidowa RAD Brumberg 1940 Dziękuję za pomoc
 5. Nie mam aktualnie możliwości zmierzenia przedmiotu. Tylko orientacyjne mogę podać że wystający "pręt" jest średnicy 10mm, natomiast średnica butli nie przekracza 10cm. Z pewnością nie jest to silnik ani nic elektrycznego, rotor i uzwojenia ważyłby swoje, jednak "butla" nie jest zbyt ciężka. Pozatym, do czego miałby służyć zawór/kranik w silniku...
 6. Witam, proszę o identyfikację elementu (butli). Podczas prac ogrodowych, znajomy trafił glebogryzarką w powyższy przedmiot. Usadowiony w pionie. Sądził że to jakaś "rzeźbiona", powojenna mina. Nie pasuje mi jednak motylkowa nakrętka od góry. Pod kątem 45st. wchodzi "kurek" a na przeciw "coś" jak zawór rozprężny w kompresorze klimatyzacji... Z drugiej strony jakieś to maleńkie jak na gaśnicę.
 7. Przełom dziewietnastego wieku, jak reszta przedmiotów. Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź
 8. Dostałem do zbioru taki o to przedmiot. Czy jest to jakiegoś rodzaju klamra paska? Wojskowa, kostiumowa? Wiem że jest z terenu między Fordonem a Bydgoszczą (brak źródeł o jakichkolwiek starciach w tym miejscu) jednak przy niej było dużo przedmiotów wskazujących na Prusy po 1900r.
×
×
 • Create New...

Important Information