Skocz do zawartości

Transporter opancerzony? wydobyty z Pilicy we wsi Przewóz(woj. Łódzkie)


Metsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Kilka dni temu, widziałem jak ktoś(podobno z Muzeum z Tomaszowa) szukał/wydobywał z rzeki resztki "transportera opancerzonego???"(nie wiem dokładnie jaki to był sprzęt i gdzie się teraz znajduje - stąd mój wpis na forum, chciałbym dowiedzieć się nieco więcej), w pobliżu dawnego wiszącego mostu i przeprawy przez Pilicę we wsi Przewóz o wskazanej lokalizacji na mapie dotyczącej Pojazdu nr 1.

Zainspirowany tym wydarzeniem i rozmowami z miejscowymi na temat tego transportera(oraz innego sprzętu wyciąganego w latach 90-prawdopodobnie w drugiej połowie, którego ogólna lokalizacja jest wskazana na mapie nr 2), chciałem spytać czy ktoś ma jakieś dokładniejsze informacje na ten temat?

Mapa z zaznaczeniem lokalizacji pojazdów: https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1uB9mwXntkxKdqL0U8KyGTjC4f3T5Ud_7&usp=sharing

Pojazd nr.1 jest potwierdzony na 100% wg. relacji mieszkańców i naocznych świadków. Pojazd nr 2 niepotwierdzony, informacje są oparte o wspomnienia małej wtedy dziewczynki.

Kilka dni temu byłem w Skansenie Rzeki Pilicy(POLECAM!) gdzie miał się znajdować wydobyty sprzęt, aczkolwiek zostałem wprowadzony w błąd, bo Panowie w Muzeum niestety nic nie słyszeli o tych akcjach wydobywczych w tym rejonie.

Dziękuję za wszelkie informacje i Pozdrawiam serdecznie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie