Skocz do zawartości

BAGNET CZYSZCENIE NOWE ZNALEZISKO


HUZ4R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,
Bardzo proszę o pomoc Was specjalistów w sposobie wyczyszczenia mojego nowe znaleziska (foto) . Od razu zaznaczę, że bagnet chce zostawić dla siebie i mam zamiar porządnie go wyczyścić.

Śruby przy okładzinach delikatnie opukałem - pozostało opukać nakrętki z drugiej strony ponieważ, śruba kręci się wraz z nakrętką. Na wszelki wypadek zakupiłem już repliki razem ze śrubami .

Na początku popsikałem preparatem podobnym do WD 40 i starłem delikatnie pierwsza warstwę rdzy. Nad drugą częścią prac, że tak powiem konserwacyjnych :D myślałem, aby zakupić  " CX 80 rust remover " i po zdjęciu okładzin wsadzić bagnet do pojemnika zalanego odrdzewiaczem. Bardzo proszę o pomoc oraz jeśli można garść informacji o bagnecie.

Z góry dziękuje
Pozdrawiam
Adam

IMG_20200405_140429_resized_20200408_022430380_Easy-Resize.com.jpg

IMG_20200405_141404_resized_20200408_022429787_Easy-Resize.com.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagnet Niemiecki Mauser 84/98/34 produkcja  lata przedwojenne i do 1945 roku.

Na glowni jest nazwa producenta tuz pod jelcem i N° i byc moze rok. Zeby cos wiecej powiedziec trzeba to przeczytac. O czyszczniu :.Ja bym nie zozkrecal. Tylko Olej lub smar, poczekac wytrzec do  do sucha i wertarka z sczotka nylonowa i od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wd40 tylko punktowo na nakrętki wacikiem, tak żeby nie uświnić okładek.Na zatrzask też można, choć dałbym sobie na razie spokój z jego wykręcaniem jak masz go pokaleczyć.

Potem już bez okładek elektroliza lub autoliza>tanina>paraloid b44.Wszelkie innne metody wiertarkowo-odrdzewiaczowe zostaw sobie do wrót od garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc. Drewniane okładziny udało się zdjąć ( delikatne opukiwanie śrubki i nakrętki) . Teraz bagnet  poddam autolizie tylko proszę o info czy dobrze ją zrobię - bagnet owinę  aluminiowym drucikiem / albo folia alu  + kret + ciepła woda , tak ?

 

Pozdr

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zrobię . Co do okładek to są delikatnie przybrudzone zetrzeć delikatnie może jakimś delikatnym papierem ściernym np 2000  /.?  Co do moczenia w oleju wystarczy, że pędzelkiem kilka razy przelecę czy zanurzyć na jakiś czas w oleju ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie