Jump to content

BAGNET CZYSZCENIE NOWE ZNALEZISKO


Recommended Posts

Witam wszystkich,
Bardzo proszę o pomoc Was specjalistów w sposobie wyczyszczenia mojego nowe znaleziska (foto) . Od razu zaznaczę, że bagnet chce zostawić dla siebie i mam zamiar porządnie go wyczyścić.

Śruby przy okładzinach delikatnie opukałem - pozostało opukać nakrętki z drugiej strony ponieważ, śruba kręci się wraz z nakrętką. Na wszelki wypadek zakupiłem już repliki razem ze śrubami .

Na początku popsikałem preparatem podobnym do WD 40 i starłem delikatnie pierwsza warstwę rdzy. Nad drugą częścią prac, że tak powiem konserwacyjnych :D myślałem, aby zakupić  " CX 80 rust remover " i po zdjęciu okładzin wsadzić bagnet do pojemnika zalanego odrdzewiaczem. Bardzo proszę o pomoc oraz jeśli można garść informacji o bagnecie.

Z góry dziękuje
Pozdrawiam
Adam

IMG_20200405_140429_resized_20200408_022430380_Easy-Resize.com.jpg

IMG_20200405_141404_resized_20200408_022429787_Easy-Resize.com.jpg

Link to post
Share on other sites

Bagnet Niemiecki Mauser 84/98/34 produkcja  lata przedwojenne i do 1945 roku.

Na glowni jest nazwa producenta tuz pod jelcem i N° i byc moze rok. Zeby cos wiecej powiedziec trzeba to przeczytac. O czyszczniu :.Ja bym nie zozkrecal. Tylko Olej lub smar, poczekac wytrzec do  do sucha i wertarka z sczotka nylonowa i od nowa.

Link to post
Share on other sites

Wd40 tylko punktowo na nakrętki wacikiem, tak żeby nie uświnić okładek.Na zatrzask też można, choć dałbym sobie na razie spokój z jego wykręcaniem jak masz go pokaleczyć.

Potem już bez okładek elektroliza lub autoliza>tanina>paraloid b44.Wszelkie innne metody wiertarkowo-odrdzewiaczowe zostaw sobie do wrót od garażu.

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za pomoc. Drewniane okładziny udało się zdjąć ( delikatne opukiwanie śrubki i nakrętki) . Teraz bagnet  poddam autolizie tylko proszę o info czy dobrze ją zrobię - bagnet owinę  aluminiowym drucikiem / albo folia alu  + kret + ciepła woda , tak ?

 

Pozdr

Adam

Link to post
Share on other sites

Autolizy nigdy nie robiłem więc nie doradzam, ale wpisz w wyszukiwarkę forumową bo temat wałkowany setki razy.Co do okładek to nasącz olejem lnianym lub innym do konserwacji drewna.Byle nie jakimś wd, słonecznikowym czy inny silnikowy...

Link to post
Share on other sites

tak zrobię . Co do okładek to są delikatnie przybrudzone zetrzeć delikatnie może jakimś delikatnym papierem ściernym np 2000  /.?  Co do moczenia w oleju wystarczy, że pędzelkiem kilka razy przelecę czy zanurzyć na jakiś czas w oleju ?

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.×
×
  • Create New...

Important Information