Skocz do zawartości
  • 0

Gogle lotnicze, okulary pilota


Krychu_Szprotawa

Pytanie

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwszy rzut oko to bym powiedział że to gogle RAF Mk VIII, ktore były używane od roku 1944. Z tego co wiem ich produkcja trwała do lat 70 a może 80 .Takie gogle  po wojnie były stosowane w aeroklubach ale także przez użytkownikow prywatnych np jako motocyklowe. Oczywiscie w UK. 

Troche  rzeczy niestety nie pasuje  do wzorcowych mk VIII. Przegladajac neta mozna jednoznacznie powiedziec że były wykonane w brazowej skorze .Z tego co widzę na Twoich  zdjęciach  to jest czarna ale  tez nie mam pewnosci czy skora . Pasek był mocowany inaczej nocowany . Tu mały filmik pokazujący mk VIII .https://www.youtube.com/watch?v=EWIJPMODewM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrubka była w okularch, ale nabylem okulary już bez srubki - taki stan. Współczesne nie są na 100%. okulary lotnicze były używane przez motocyklistów. Do tej pory używają takich pasjonaci starych motocykli.

PS. Szukałem już na wszelkie sposoby na google. Z większością przedmiotów sobie radze w identyfikacji, dlatego rzadko udzielam się na forum. Dziękuję Panu za zainteresowanie tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moje gogle mają swój wiek i na 100% są oryginalne. Link do aukcji z kopią podałem, ponieważ kopia najbardziej przypomina mi mój przedmiot.

Okularów tego typu było sporo i do dzisiaj moje są dla mnie zagadką. Gdyby posiadały jakieś sygnatury, było by je łatwiej zidentyfikować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie