Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
Krychu_Szprotawa

Gogle lotnicze, okulary pilota

Question

10 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Ruskie dla jednostek zmotoryzowanych,lata 50/60 w LWP też były używane,model to bodaj IŻ czy URAL,ktoś pewnie zaraz poprawi.

• 0

Według mnie radzieckie pochodzenie odpada. Radzieckie gogle motocyklowe miały inny kształt szkieł i inne mocowanie (w moich ta tasiemka - gumka jest charakterystyczna). Pochodzenie lotnicze sugeruje mi kształt szkieł. Pozdrawiam

• 0

One potem były modyfikowane,twoje mogą być dla motocyklistów,brak im śrubki do ustawiania szerokość,była między szkiełkami.pewnie jakieś współczesne ,wpisz w Google okulary na motor i szukaj.

• 0

Śrubka była w okularch, ale nabylem okulary już bez srubki - taki stan. Współczesne nie są na 100%. okulary lotnicze były używane przez motocyklistów. Do tej pory używają takich pasjonaci starych motocykli.

PS. Szukałem już na wszelkie sposoby na google. Z większością przedmiotów sobie radze w identyfikacji, dlatego rzadko udzielam się na forum. Dziękuję Panu za zainteresowanie tematem.

• 0
Posted (edited)

Raczej kopia, oryginały miały tłoczone napisy, choć nie wszystkie

Edited by Szybki55

• 0

Witam, moje gogle mają swój wiek i na 100% są oryginalne. Link do aukcji z kopią podałem, ponieważ kopia najbardziej przypomina mi mój przedmiot.

Okularów tego typu było sporo i do dzisiaj moje są dla mnie zagadką. Gdyby posiadały jakieś sygnatury, było by je łatwiej zidentyfikować.

Pozdrawiam

• 0

Na pierwszy rzut oko to bym powiedział że to gogle RAF Mk VIII, ktore były używane od roku 1944. Z tego co wiem ich produkcja trwała do lat 70 a może 80 .Takie gogle  po wojnie były stosowane w aeroklubach ale także przez użytkownikow prywatnych np jako motocyklowe. Oczywiscie w UK. 

Troche  rzeczy niestety nie pasuje  do wzorcowych mk VIII. Przegladajac neta mozna jednoznacznie powiedziec że były wykonane w brazowej skorze .Z tego co widzę na Twoich  zdjęciach  to jest czarna ale  tez nie mam pewnosci czy skora . Pasek był mocowany inaczej nocowany . Tu mały filmik pokazujący mk VIII .https://www.youtube.com/watch?v=EWIJPMODewM