Skocz do zawartości
  • 0

Pierścionek z Kamieniem


ZJEDNOOKII

Pytanie

Napisano

Witam. Prosze o informacje na temat epoki i metalu z jakiego pierścionek zostal wykonany. Co do kamienia jest jakis sposób zeby ustalic czy to kamien i jaki. Pozdrawiam 

Screenshot_2020-02-23-16-49-59.png

Screenshot_2020-02-23-16-50-55.png

Screenshot_2020-02-23-16-50-06.png

Screenshot_2020-02-23-16-51-07.png

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

A nie przypadkiem brąz? pierscionek jest dośc misternie wykonany i bardzo dobrze zachowany jak na miedziany. Kamien na kolor rubin widac ryse na przodzie dosc twardy. 

Napisano

Dziekuje za opinie. Nie daje mi spokoju mocowanie kamienia blaszki z miedzi byly by zbyt miekkie obstawiam raczej twardszy metal mosiadz lub braz. Pozdrawiam 

20200223_192816.jpg

Napisano
3 godziny temu, ZJEDNOOKII napisał:

A nie przypadkiem brąz? pierscionek jest dośc misternie wykonany i bardzo dobrze zachowany jak na miedziany. Kamien na kolor rubin widac ryse na przodzie dosc twardy. 

Dlaczego twierdzisz że miedź nie ma prawa dobrze się zachować? Spójrz na stare dachy w miedzi. 100-200 letnie. Patynka piękna, zero wżerek. Postoi tak kolejne kilkaset jeśli sprytna- destrukcyjna myśl ludzka tego nie roz..

Napisano

Glownie przez wykonanie wydaje mi sie ze miedziane nie byly az tak zdobione. No i z doswiadczenia kopalem miedziane obraczki  i festyniaki z ktorych nic nie zostalo. No i na wage jest cieższy od miedziaka.

Napisano

Nie znam się na samych fantach ale wiem że brąz to stop miedzi i cyny. Zaglądając w tabele widzę że gęstość miedzi to 8,96g / cm3 natomiast cyny ok 7,3g / cm3. Jaki by procentowo nie był to mix (bo te brązy różnie są topione, chociaż w dość wąskim zakresie) to ZAWSZE czysta miedź będzie cięższa niż jakikolwiek brąz czyli jej stop z cyną która jednak jest lżejsza. Im więcej cyny tym lżejszy będzie brąz względem czystej miedzi. Oczywiście w czasach bardziej współczesnych człowiek dorzuca tam inności, w tym ołów. Niemniej brąz współczesny i tak 9g na cm3 nie przekracza a to jest tożsame z gęstością miedzi. Dlatego uważam że błędnie oceniasz mówiąc że "za ciężkie na miedź". Aha..tak za wikipedią jeszcze zacytuję "W starożytności brąz był stopem miedzi w stosunku 90% miedzi do 10% cyny, używanym do wytwarzania przedmiotów codziennego użytku, lub w proporcji 86% miedzi do 14% cyny do wytwarzania ozdób. Starożytni Egipcjanie wytwarzali brąz w stosunku 91% miedzi do 9% cyny". Brąz współczesny Gęstość: 7,5–9,3 g/cm³."

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie