Skocz do zawartości

A może...


Młody duchem

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze

W trakcie jednej z ożywionych debat na jednym z tematów forum jeden z Kolegów podesłał mi do kolekcji zdjęcie którego nie miałem. Okazało się, ze jedno z moich zdjęć dotyczy czegoś bardzo podobnego. Niestety, dla obu zdjęć zero informacji...

A oto i one:

1489013003_00932B_6.thumb.jpg.12306008b8a959580ce381815ace2d49.jpg

1595530764_01406B_6.jpg.930bbe13bc7e1afb8aecf900d3df5136.jpg

 

 

Teraz zatem tytułowe: „A może” to ten sam egzemparz sdkfz 251? Prawdopodobnie wersja ausf.B, typ 251/6. Specyficzna antena ramowa nie występująca na innych moich foto zachęciła mnie do postawienia takowego pytania...

Czy wśród Waszych zbiorów lub też Waszej wiedzy nie znajdą się jakieś szersze informacje co do pokazanych foto? Każda, nawet najmniejsza informacja może być bardzo cenna..

Wtedy „A może” zmieni się w „Na pewno” - czego sobie i innym życzę:))))

 

Kaz

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba: potwierdzasz tylko moje spostrzeżenia /ale dokonane po odpowiedzi MJ/- to raczej nie ten sam egzemplarz..no i oczywiscie 18.. z lorneta nożycową skierowana w tył...uciekają? tam na antence tylnego błotnika jest chyba chorągiewka..krzyże też nowsze a krajobraz stepowy - Rosja? 42-43?

co do mostu: kolejny raz biję się w piersi: kiedyś szedłem na ilość....te zdjęcia mają moją numerację ok. 880...to pewnie "zagarnąłem" jakieś 7-8 lat wstecz..

Zatem informacji null...oceniłem je tylko jako "1" i ausf A lub B.. pewnie może przypadkiem ktoś zaskoczy z innymi zdjęciami /już bez 251../

krzyże raczej wskazują 1941..."raczej" bo nie ma wiedzy kiedy dokładnie zaniechano całych białych /lub żółtych/..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Młody duchem

Pewna liczba Sd.Kfz.251 przeznaczona dla dowódców plutonów w kompaniach  transporterów opancerzonych i dla dowódców wyższego szczebla została wyposażona w taki "pancerny stolik". Nie są wymieniane jako wariant. Zdjęcie zostało zrobione zapewne w Rosji w okolicach  1942- 1943. 

Sd.Kfz.251/18 w niemieckich papierach pojawił się w sierpniu 1944.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie