Skocz do zawartości
  • 0

Pocisk z czarnym malowaniem


damianios

Pytanie

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.03.2019 o 14:29, damianios napisał:

Czytałem ten wątek, ale nasuwa mi się pytanie po czym rozróżnić poszczególne rodzaje pocisków ppancernych skoro czarny kolor oznacza ppancerny? Są różne rodzaje tego typu amunicji. Skąd pewność że to żelazny trzpień z ołowianym płaszczem?

Damianos, skontaktuj sie ze mna na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten wątek, ale nasuwa mi się pytanie po czym rozróżnić poszczególne rodzaje pocisków ppancernych skoro czarny kolor oznacza ppancerny? Są różne rodzaje tego typu amunicji. Skąd pewność że to żelazny trzpień z ołowianym płaszczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można odróżnić: ten tak po wyglądzie (a damianios nie podał wymiarów) to 12,7 mm Browning z amerykańskiego naboju 12,7x99. Średnica pocisku około 13 mm, długość pocisku około 58 mm.  Po czym można odróżnić poszczególne rodzaje pocisków - po wymiarach (prawie każdy ma inną długość) masie, kształcie części dennej, w końcu po kolorowym oznaczeniu wierzchołka pocisku - tu zachowała się oryginalna farba. Przy czym różne kraje stosowały różne oznaczenia kolorystyczne: np. smugowe miały wierzchołki malowane na czerwono, a zapalające na niebiesko. Ale np. pocisk przeciwpancerny wykonany na zamówienie brytyjskie miał wierzchołek koloru ciemnozielonego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie