damianios Napisano 24 Marzec 2019 Napisano 24 Marzec 2019 Wydaje mi się że to od DszK, czarne malowanie to o ile się nie mylę ppancerny, ale czy bezpieczny?? Ma ktoś jakieś schematy? Został w lesie jakby co
hytek7 Napisano 21 Listopad 2020 Napisano 21 Listopad 2020 W dniu 25.03.2019 o 14:29, damianios napisał: Czytałem ten wątek, ale nasuwa mi się pytanie po czym rozróżnić poszczególne rodzaje pocisków ppancernych skoro czarny kolor oznacza ppancerny? Są różne rodzaje tego typu amunicji. Skąd pewność że to żelazny trzpień z ołowianym płaszczem? Damianos, skontaktuj sie ze mna na priv
damianios Napisano 25 Marzec 2019 Autor Napisano 25 Marzec 2019 Czytałem ten wątek, ale nasuwa mi się pytanie po czym rozróżnić poszczególne rodzaje pocisków ppancernych skoro czarny kolor oznacza ppancerny? Są różne rodzaje tego typu amunicji. Skąd pewność że to żelazny trzpień z ołowianym płaszczem?
jarb Napisano 25 Marzec 2019 Napisano 25 Marzec 2019 Można odróżnić: ten tak po wyglądzie (a damianios nie podał wymiarów) to 12,7 mm Browning z amerykańskiego naboju 12,7x99. Średnica pocisku około 13 mm, długość pocisku około 58 mm. Po czym można odróżnić poszczególne rodzaje pocisków - po wymiarach (prawie każdy ma inną długość) masie, kształcie części dennej, w końcu po kolorowym oznaczeniu wierzchołka pocisku - tu zachowała się oryginalna farba. Przy czym różne kraje stosowały różne oznaczenia kolorystyczne: np. smugowe miały wierzchołki malowane na czerwono, a zapalające na niebiesko. Ale np. pocisk przeciwpancerny wykonany na zamówienie brytyjskie miał wierzchołek koloru ciemnozielonego.
Pytanie
damianios
Wydaje mi się że to od DszK, czarne malowanie to o ile się nie mylę ppancerny, ale czy bezpieczny?? Ma ktoś jakieś schematy?
Został w lesie jakby co
4 odpowiedzi na to pytanie
Rekomendowane odpowiedzi
Temat został przeniesiony do archiwum
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.