Jump to content
  • 0

Podpis List XVIII wiek


Lang80

Question

14 answers to this question

Recommended Posts

co ty kolczyk chcesz od matamy ,według mnie to podpis Schiller tak jak matama napisał ,ale pytanie nie takie było i tutaj należy czytać ze zrozumieniem ,lang wie że to podpis a prosi o to żeby stwierdzić czy to tan sam podpis ,tej samej osoby ,a czemu grafolog zaraz, to może być podpis tej samej osoby i według mnie tak jest ,;ecz na przykład mogła posunąć się w latach ,zestarzeć
Link to comment
Share on other sites

Podpis z pierwszego postu to skan oryginalnego, dziecięcego podpisu poety.
Podpis drugi mam w oryginale, po łacinie, do księcia imieniem Carl, utrzymany w pochwalnym stylu, dziecinnym pismem. Mam kilka listów, w każdym pojawia się nazwisko Schiller, w ostatnim jest data maj 1805 i list dotyczy jakiegoś Schillera, napisany przez kogoś innego. Ten Carl to może być Karol Eugeniusz Wirtemberski, a może to zwykły zbieg okoliczności...

Link to comment
Share on other sites

Tutaj zakończenie listu. Więcej nie mogę dodać bo wychodzę zaraz do pracy. Ps. Listy są stare, część na papierze czerpanym a część na starym papierze, pod światło widać na nim pionowe lub poziome linie, coś jak kalkomanie i ślady dociskania pióra.

Link to comment
Share on other sites

Lang80 to chyba wystarczy. Odpowiem Ci tak w połowie przyszłego tygodnia. Tak się składa , że mam b.dobrego znajomego , historyka i grafologa sądowego. Już go tym tematem zainteresowałem. Pozwolisz , że na priv bo torba5 jest w stanie zdiagnozować u mnie schizofrenie.
Własną sześćdziesiątkę w zeszłym roku pokropiłem zacnym trunkiem. I dlatego wolał bym zejść tak jak poeta , którego już przeżyłem o ponad 14 lat na jakąś gruźlicę czy inną cholerę . Ale uchowaj !!! Nie na schizofrenię zdiagnozowaną przez dyletanta!
Pozdrawiam!
Marek.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information