Jump to content

Pytanie do doświadczonych kolegów


barnej

Recommended Posts

Cześć,m postanowiłem,że rozpoczynam poszukiwanie skarbu po tym jak w swoim rodzinnym domu woj.dolnośląskie (kamienica niemiecka) na strychu pod podłogą przypadkowo znalazłem niemiecki hełm. chciałbym przeszukać cały dom wykrywaczem, strych, belki drewniane, ściany w piwnicy, ziemie wokół kamienicy. w co powinienem zainwestować, jaki wykrywacz mi polecicie?
Link to comment
Share on other sites

Są, ale na nasz europejski zażelaziony grunt nie nadają się. Prędzaj szajby byś dostał niż coś nim u nas znalazł. To sprzęty wysokoczęstotliwościowe do szukania samorodków na pustyni. Na pustyni nie ma kapsli i śmieci, jak coś zapika to albo meteoryt albo złoty nugets.
Link to comment
Share on other sites

zakładając że dom nie jest góralskim szałasem z bali, to jest w nim tyle metalu, że żaden wykrywacz nic Ci nie pokaże.

Tutaj koledzy w wątku, forumowym zwyczajem, się wymądrzają teoretycznie mając całkowicie gdzieś, że nowy kolega przez ich mądrości może zmarnować kupe kasy.

Zanim cokolwiek kupisz to pożycz na chwilę i zobaczysz ile to warte w budynku.
Link to comment
Share on other sites

Każda marka ma swoich zwolenników i przeciwników. Rzekł bym, że nawet kultowe modele mają swoich wielbicieli i krytykantów.
Ase 400i na pola dobry jak napisał przedmówca, ale nie ma ręcznego strojenia do gruntu (pewnie ma jakieś uśrednione, albo automatyczne?), co stawia ten wykrywacz w dolnej półce.
wejdź na jakieś forum odnośnie wykrywaczy i poczytaj o nich, pooglądaj filmy na YT. Mój kolega kanarkiem Ace 250 znalazł depozyt, więc da się. Jak tanio kupisz, to jeszcze z zyskiem w razie czego sprzedasz.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
W mojej ocenie w takich miejscach idealnie sprawdzi się deus. A dlaczego? Bo ma bardzo dopracowany tryb statyczny z klasyczną i wielkościową dyskryminacją. Ponadto można operować cewką na samej dolnej żerdzi co ułatwia poszukiwanie w trudno dostępnych miejscach. Umiejętne ustawienie obu dyskryminacji umożliwi wyeliminowanie sygnałów żelaznych z wszechobecnych gwoździ. Można w nim ustawić tak dyskryminację wielkościową, by sygnalizował przedmioty kolorowe od tych wielkości guzika po duży depozyt. Według mnie ten wybór będzie najbardziej optymalny do tego typu poszukiwań.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information