Skocz do zawartości
  • 0

Ostrze


marekb37

Pytanie

Witam szanowne grono. Podczas rozbiórki starego domu, znaleźliśmy takie oto dziwactwo. Kompletnie nie mam pojęcia co to może być. Zacznijmy od początku. Długość 95 cm. Szerokość, w najszerszym miejscu 8 cm. Zwęża się ku czubkowi, jeśli węższy koniec uznać za rękojeść. Nie jest to robota mechaniczna. Nie wiem czy widać to będzie na zdjęciach, ale w zbliżeniu widać nierówności obróbki ręcznej. Na pewno ma to swoje lata. Widać po wżerach na stali. Całość zwęża się ku zębom. Tam krawędź zwęża się do grubości noża. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Czyjaś fantazja. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono. Podczas rozbiórki starego domu, znaleźliśmy takie oto dziwactwo. Kompletnie nie mam pojęcia co to może być. Zacznijmy od początku. Długość 95 cm. Szerokość, w najszerszym miejscu 8 cm. Zwęża się ku czubkowi, jeśli węższy koniec uznać za rękojeść. Nie jest to robota mechaniczna. Nie wiem czy widać to będzie na zdjęciach, ale w zbliżeniu widać nierówności obróbki ręcznej. Na pewno ma to swoje lata. Widać po wżerach na stali. Całość zwęża się ku zębom. Tam krawędź zwęża się do grubości noża. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Czyjaś fantazja. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Artek1313. Wreszcie jakiś pomysł. Skąd taki? Widziałeś gdzieś? Jakiś link do strony. Poszedłem tym tropem ale nic takiego nie znalazłem. Wszystkie noże do torfu, nawet te starodawne, wyglądały inaczej. Proste ostre z trzonkiem i oburęcznym uchwytem. Podobne do współczesnych szpadli, tyle tylko że z prostym ostrzem. Czy mógłbyś rozwinąć temat. Będę wdzięczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie