Jump to content

marekb37

Forum members
 • Content Count

  196
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. I wszystko jasne. Dziękuję za odpowiedź. Pablo 69 pozdrawiam.
 2. Dzięki Tyr za odpowiedż. dałem sobie dużo czasu na sprawdzenie. Były podobna, ale kształt krzyża zupełnie inny. Dodatkowo patyczkiem do uszu i sokiem z cytryny, delikatnie oczyściłem fragment monety. Zamieściłem zdjęcie. Wiem że nie ostre ,ale bardziej chodziło mi o pokazanie koloru pod spodem. Dla mnie to złota moneta. Może teraz pójdzie łatwiej z jej identyfikacją. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.
 3. Moneta wykonana z cienkiej blaszki. Co do materiału z którego jest wykonana nie chcę spekulować. Jest pokryta , może patyną, nie wiem . Na razie nie chcę ją czyścić. W miejscach przetarcia, błyszczy jak złoto. Średnica 21 mm. Szukałem w necie , ale bez powodzenia. Będę wdzięczny za pomoc w jej identyfikacji.
 4. Wszystko jasne. Dzięki pumpernikiel.......Dzięki wszystkim.......Pozdrawiam.
 5. czestar . Dzięki za szybką odpowiedź. Może i broszka, ale nadal nie przybliża nas to, do . Kiedy i przez kogo? A to chyba najważniejsze pytanie.
 6. Witam kolegów. Wpadła mi do ręki taka ozdoba. Zwykła blaszka , wykonana z miedzi, długości 5 cm, szerokości 2 cm. Delikatne elementy patyny , przykryte piaskiem. Pewnie to nic nad zwyczajnego , ale zainteresowało mnie jej wzornictwo. Nie spotkałem się z takim.. Płaska, z jednej , węższej strony, pozostałości po zawieszce. ale to już moje domysły. Jest coś na kształt oczka? Jakieś pomysły? Pozdrawiam.
 7. Oj. Uważaj. Napis głosi własność rządowa. Jeszcze wpadną do Ciebie tajne służby.......A tak serio jeśli ma głośnik sprawdź czy ma mikrofon. Może to dyktafon.
 8. Dzięki bert.F To będzie to. Wygląda identycznie. W moim brakuje tylko uchwytu. Zagadka rozwiązana.
 9. Dzięki Artek1313. Wreszcie jakiś pomysł. Skąd taki? Widziałeś gdzieś? Jakiś link do strony. Poszedłem tym tropem ale nic takiego nie znalazłem. Wszystkie noże do torfu, nawet te starodawne, wyglądały inaczej. Proste ostre z trzonkiem i oburęcznym uchwytem. Podobne do współczesnych szpadli, tyle tylko że z prostym ostrzem. Czy mógłbyś rozwinąć temat. Będę wdzięczny.
 10. Witam szanowne grono. Podczas rozbiórki starego domu, znaleźliśmy takie oto dziwactwo. Kompletnie nie mam pojęcia co to może być. Zacznijmy od początku. Długość 95 cm. Szerokość, w najszerszym miejscu 8 cm. Zwęża się ku czubkowi, jeśli węższy koniec uznać za rękojeść. Nie jest to robota mechaniczna. Nie wiem czy widać to będzie na zdjęciach, ale w zbliżeniu widać nierówności obróbki ręcznej. Na pewno ma to swoje lata. Widać po wżerach na stali. Całość zwęża się ku zębom. Tam krawędź zwęża się do grubości noża. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Czyjaś fantazja. Jakieś pomysły?
×
×
 • Create New...

Important Information