Jump to content
  • 0

Złota przywieszka


roko841

Question

12 answers to this question

Recommended Posts

Ze zdjęcia ciężko powiedzieć. Patrząc na przywieszkę myślę, że jest to dość stare. Obserwując stare monety, którym dorobiono przywieszki można się dopatrzeć wielu podobieństw. Nie się też co sugerować próbą. Wiadomo, że np.: w XIV czy XV wieku prób nie było ale także biżuteria robiona w tzw. PRL-u nie zawsze próbę otrzymywała.

Przykład podobnej zawieszki. Takich zawieszek zaobserwowałem dużo i wiązały się z zamierzchłymi czasami.

http://niemczyk.pl/sklep/index.php?id=16497&pid=22&zawartosc=produkt&jezyk=en
Link to comment
Share on other sites

W tym przypadku próbę możesz sprawdzić sam bo ozdoba nie wydaję się być pompowaną". Wystarczy literatka, mała waga elektroniczna, woda i nitka.
Jest to na prawdę dosyć dokładny pomiar. Trzeba jednak zachować kilka zasad.

Polecam film:

http://www.youtube.com/watch?v=i1YjdY55suM&t=101s
Link to comment
Share on other sites

Na pewno nie tu. Forum nie służy wycenom.
Jeżeli Twój przedmiot jest legalny to śmiało możesz pytać u każdego jubilera, archeologa, antykwariusza... Myślę, że grubszy numizmatyk skojarzy typ zawieszki z nie jedną monetą bo technikę takiej zawieszki albo dziurę stosowano nagminnie. Aczkolwiek te zawieszki są powielane do dziś dzień. Można je spotkać w masowej produkcji.
Wracając do samej zawieszki i symbolu w środku to kojarzy mi się to z jakimś odłamem sławnych i modnych" dzisiaj Słowian. Zaokrąglenia złotych płaskowników są niechlujne i nie wygląda to na uszkodzenia przez użytkowanie. Obręcz imituje lub jest wykonana starą techniką. Lutowania nie widzę. p.s. Do zdjęcia mogłeś położyć obok jakąś miarkę.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information