Skocz do zawartości
  • 0

Czapka


manian

Pytanie

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

I tu się chyba troszkę zagalopowałem albowiem wypustka na czapce straży pożarnej którą to wprowadzono bodajże w 1951 r. powinna być koloru niebieskiego plus otok w takiej barwie (na widocznym egzemplarzu czapki moim zdaniem brak otoku i podpinki czyli paska pod brodę") oraz srebrny galon nad otokiem. No i daszek który to powinien być troszkę innego kształtu plus okucie. Z kolei nie wiem czy powyższe dotyczyło czapek Ochotniczych Straży Pożarnych. Osobiście mi ta czapka zalatuje troszkę czymś sprzed 1971 r. ze wschodu" czyli ówczesnego ZSRR ale, no właśnie ale...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest chyba strzał w 10. Granatowa czapka PKP z czerwoną wypustką dla służby ruchu, służby handlowo-taryfowej i Służby Ochrony Kolei, zgodna z zarządzeniem Ministra Kolei z dnia 16 sierpnia 1954 r. W sprawie ustalenia wzorów mundurów, odznak, stopni służbowych i rozróżnienia służb w Ministerstwie Kolei".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barwą materiału i czerwonym kolorem wypustki pasowałaby do czapki strażackiej z lat 50-60 tych ale nie za bardzo pasuje daszek oraz krój tejże czapki. Ale czy mi się wydaje czy też rzeczywiście na jednej z fotografii widać jaśniejszy ślad po orzełku ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie