Jump to content
  • 0

Czapka


manian

Question

9 answers to this question

Recommended Posts

I tu się chyba troszkę zagalopowałem albowiem wypustka na czapce straży pożarnej którą to wprowadzono bodajże w 1951 r. powinna być koloru niebieskiego plus otok w takiej barwie (na widocznym egzemplarzu czapki moim zdaniem brak otoku i podpinki czyli paska pod brodę") oraz srebrny galon nad otokiem. No i daszek który to powinien być troszkę innego kształtu plus okucie. Z kolei nie wiem czy powyższe dotyczyło czapek Ochotniczych Straży Pożarnych. Osobiście mi ta czapka zalatuje troszkę czymś sprzed 1971 r. ze wschodu" czyli ówczesnego ZSRR ale, no właśnie ale...
Link to comment
Share on other sites

I to jest chyba strzał w 10. Granatowa czapka PKP z czerwoną wypustką dla służby ruchu, służby handlowo-taryfowej i Służby Ochrony Kolei, zgodna z zarządzeniem Ministra Kolei z dnia 16 sierpnia 1954 r. W sprawie ustalenia wzorów mundurów, odznak, stopni służbowych i rozróżnienia służb w Ministerstwie Kolei".
Link to comment
Share on other sites

Barwą materiału i czerwonym kolorem wypustki pasowałaby do czapki strażackiej z lat 50-60 tych ale nie za bardzo pasuje daszek oraz krój tejże czapki. Ale czy mi się wydaje czy też rzeczywiście na jednej z fotografii widać jaśniejszy ślad po orzełku ?
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information