Jump to content

Sygnet niemiecki, proszę o pomoc!


Mavi

Recommended Posts

Witam.
Mój dziadek ostatnio zakupił pewien niemiecki sygnet z czasów
Sygnet został wykonany ze srebra i posiada: Swastykę, datę 13.3.1938, oraz oznaczenie Ges Gesch". Szukałem informacji dot. tej daty i oznaczenia i jak na razie jedyne co wiem, to to, że data 13.3.1938 jest datą zajęcia Austrii przez wojska niemieckie. Spotkałem się również z dwiema opiniami dot. oznaczenia Ges Gesch". Czytałem, iż może to być nazwa wytwórni, albo, że jest to skrót od niemieckiego gesetzlich geschützt", czyli Chroniony Prawem". Przy swastyce na sygnecie, również widać dwie małe literki G, co może być również skrótem od Ges Gesch". Od sprzedawcy sygnetu, dowiedzieliśmy się, że dziadek sprzedawcy zdjął ten sygnet z Niemieckiego żołnierza w okolicach Mszczonowa, po czym pochowali go razem z innymi żołnierzami. I tutaj moja prośba, jeśli czyta to ktoś z odpowiednią wiedzą, aby mi pomóc, to prosiłbym o takową w celu dokładnego zidentyfikowania tego sygnetu.

Link to comment
Share on other sites

http://odkrywca.pl/uwaga-prosze-przeczytac-przed-dodaniem-tematu-dzial-medale-guziki-pieczecie-i-inne-,658082.html#658082

Skrót od gesetzlich geschutzt", czyli wzór zastrzeżony, prawnie chroniony". Używany był w Niemczech na długo przed III Rzeszą i jest używany do chwili :-)


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 15:57 05-09-2018
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information