Skocz do zawartości

Sygnet niemiecki, proszę o pomoc!


Mavi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mój dziadek ostatnio zakupił pewien niemiecki sygnet z czasów
Sygnet został wykonany ze srebra i posiada: Swastykę, datę 13.3.1938, oraz oznaczenie Ges Gesch". Szukałem informacji dot. tej daty i oznaczenia i jak na razie jedyne co wiem, to to, że data 13.3.1938 jest datą zajęcia Austrii przez wojska niemieckie. Spotkałem się również z dwiema opiniami dot. oznaczenia Ges Gesch". Czytałem, iż może to być nazwa wytwórni, albo, że jest to skrót od niemieckiego gesetzlich geschützt", czyli Chroniony Prawem". Przy swastyce na sygnecie, również widać dwie małe literki G, co może być również skrótem od Ges Gesch". Od sprzedawcy sygnetu, dowiedzieliśmy się, że dziadek sprzedawcy zdjął ten sygnet z Niemieckiego żołnierza w okolicach Mszczonowa, po czym pochowali go razem z innymi żołnierzami. I tutaj moja prośba, jeśli czyta to ktoś z odpowiednią wiedzą, aby mi pomóc, to prosiłbym o takową w celu dokładnego zidentyfikowania tego sygnetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://odkrywca.pl/uwaga-prosze-przeczytac-przed-dodaniem-tematu-dzial-medale-guziki-pieczecie-i-inne-,658082.html#658082

Skrót od gesetzlich geschutzt", czyli wzór zastrzeżony, prawnie chroniony". Używany był w Niemczech na długo przed III Rzeszą i jest używany do chwili :-)


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 15:57 05-09-2018
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie