Jump to content

Zamość. Zostawił byłej żonie nielegalny arsenał...


Recommended Posts

Kobieta w rzeczach byłego męża znalazła różne rodzaje broni i amunicję, m.in. 30-centymetrowy pocisk moździerzowy. Zawiadomiła policję.

W czwartek dyżurny zamojskiej komendy od mieszkanki Szczebrzeszyna otrzymał informację o ujawnionych przez nią nabojach. Kobieta zawiadomiła, że przedmioty te odnalazła w czasie porządkowania rzeczy byłego męża.

Policjanci, po przyjechaniu na wskazane przez zgłaszającą miejsce zabezpieczyli ponad 40 jednostek amunicji bocznego zapłonu. Ponadto w czasie przeszukania pomieszczeń zajmowanych kiedyś przez domniemanego właściciela amunicji mundurowi odnaleźli również moździerzowy pocisk o długości ok. 30 cm., pistolet hukowy, niewielki rewolwer oraz naboje o różnej długości - ponad 200 sztuk. O odnalezieniu militarnych akcesoriów został powiadomiony patrol saperski z jednostki wojskowej, który zabezpieczył sprzęt. Policjanci również zabezpieczyli ujawnione przedmioty, których posiadanie bez stosownego zezwolenia jest zabronione.

Policjanci pracują nad ustaleniem szczegółów nietypowego znaleziska.

Posiadanie broni palnej lub amunicji bez wymaganego zezwolenia jest zabronione, a za złamanie tego zakazu sąd może wymierzyć karę nawet do 8 lat więzienia.


http://www.dziennikwschodni.pl/zamosc/zostawil-bylej-zonie-nielegalny-arsenal-min-pocisk-mozdzierzowy-wezwala-policje,n,1000225787.html
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information