Skocz do zawartości
  • 0
mr.macek

Jaki to plecak ?

Pytanie

• 0

Witam Wszystkich użytkowników portalu. Nazywam się Maciek i jestem nowym członkiem powyższej grupy. Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w identyfikacji plecaka, którego jestem posiadaczem. Ów przedmiot na pierwszy rzut oka wygląda na nietypowy niemiecki, ale mylące są polskie sygnatury na wewnętrznej stronie klapy.Stempli jest 4 szt. okrągły z orłem i datą 19 III 1931, II rzymska w kwadratowej ramce, trójkąt z datą i napisem Spółka i coś niżej , ale mało czytelne i ostatnia również z datą i jakim napisem bądz literkami. Będę wdzięczny za wszelkie informacje w rozszyfrowaniu tej zagadki. Pozdrawiam, w załączeniu zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0

Na zdjęciu jest tornister wz.25 wyprodukowany w 1927 roku.
Praktycznie identyczny z Twoim.
Napisz na Google - Tornister polski wz 25.
Jak wejdziesz na pierwszy link do Allegro to wcześniej osiądź :) żebyś nie upadł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
oba to tornistry wz.27 a nie wz.24(25) są konstrukcyjnie odmienne. I nie ma co upadać bo nikt za te pieniądze tego nie kupił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Początkowo też tak myślałem, ale jest to zasadniczo odmienna konstrukcja od wz 25 i wczoraj wpadłem na materiał, który wskazuje na wzór 17. W zał. foto środka mojego plecaka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi