Jump to content

camp21

Forum members
 • Content Count

  94
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Termos wojskowy 12 litrowy plecakowy WP. Taki jak w Czterech Pancernych Gustlikowi przestrzelili
 2. Dziękuję wszystkim za wyczerpujące podpowiedzi.
 3. Poszukałem trochę przed chwilą i wiem że Kurmark to też nazwa Dywizji Pancernej sformowanej w styczniu 1945 w Frankfurcie nad Odrą. Poszukam jeszcze może oznaczeń i naszywek tej Dywizji. A tak przy okazji może wiesz też co to jest ? Mi to przypomina noszone na paradach sztandary NSDP. 10cm x4cm
 4. Taka oto naszyweczka wyskoczyła na strychu poniemieckiego domu. Bardzo proszę o pomoc w rozszyfrowaniu napisu. Oraz w razie możliwości organizacji w której je noszono. Wymiary 8cm najdłuższy bok, wysokość 4,5cm
 5. Trafił mi się taki mały przedmiot długość całkowita 12cm, szerokość 4cm. Szukałem w necie pod różnymi oznaczeniami i nazwami, ale czegoś takiego nie znalazłem. Nie jest to raczej wpinka do marynarki, myślę że może coś na wzór propagandowych wpinek na stół podczas uroczystości. Górę wieńczy orzeł trzymający w szponach swastykę. Może któryś z kolegów spotkał się z czymś takim ? Bardzo proszę o jakiekolwiek informacje. W żaden sposób nie mam tu zamiaru propagowania tego ustroju.
 6. https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Brennabor&prev=search
 7. https://niemieckiemilitaria.wordpress.com/2016/05/23/rower-brennabor-werke-truppenfahrrad/
 8. znaki patentowe D.R.G.M W necie ten znak występuje w firmach produkującej rowery i osprzęt do nich w czasach III Rzeszy. Wynika z tego że masz kierownicę z tego okresu, teraz trzeba pogrzebać głębiej na niemieckojęzycznych stronach i dokopać się do marki samochodu.
 9. Trafiłem na takie coś, sprzęt wojskowy. Nie mogę jednak dojść do czego służył. Bo raczej do naciągu gąsienicy nie, jest za długi, a te wyglądały inaczej dwa kły połączone śrubą na klucz 24. Pytanie do jakiego sprzętu to pasuje?
 10. Na tej stronce wszystko znajdziesz. http://sewalot.com/dating_singer_sewing_machine_by_serial_number.htm
 11. Napisz do nich, podaj numer seryjny i pewnie dostaniesz odpowiedź. http://www.stoewer-museum.de/ Ale widzę że blat stołu nie jest oryginalny i albo to samoróbka, albo zaadaptowano jakiś współczesny.
 12. Nazwa, numer seryjny, kilka zdjęć ze szczegółami, a dopiero można coś powiedzieć na jej temat.
 13. Wchodzisz w Painta, otwierasz w nim zdjęcie, na górnej belce jest opcja zmień rozmiar", klikasz, masz dwie opcje 1 wartość procentowa, 2 piksele. Zaznaczasz piksele. W górnym okienku wpisujesz np. cyfrę 500. Obraz się zmniejszył. Zapisujesz go np. na pulpicie i sprawdzasz czy nie ma więcej jak 200kb, jeżeli ma to powtarzasz od początku zmniejszając np. do 450. I to tyle.
 14. A Tak mi odpisał dział obsługi klienta firmy Singer w USA (przetłumaczone translatorem). Cześć, Dziękujemy za zainteresowanie historią maszyny do szycia Singera. Maszyny do szycia mają długą historię i są tysiące różnych modeli, które wciąż są w obiegu. Niestety, od jakiegoś czasu zaniechaliśmy prowadzenia badań historycznych na maszynach i mamy ograniczone informacje na temat starszych maszyn. Nie możemy dostarczyć informacji historycznych, takich jak wyceny (wartość), dostępność części lub daty produkcji dla tych maszyn. Z chęcią pomożemy w uzyskaniu wszelkich informacji, ale nie mamy żadny
×
×
 • Create New...

Important Information