Skocz do zawartości
  • 0

niemiecki samolot


matt_13

Pytanie

Witam. Przepraszam za ponowne założenie tego tematu, ale tamten został zamknięty więc nie zawiąże się dyskusja. Wnioskuję więc o zamknięcie tamtego.

Z ziemi wyszło trochę elementów samolotu niestety były to w zdecydowanej większości aluminiowe blachy. Żadnych tablic znamionowych. Jedyny napis jaki się pojawił to na kawałku o długości ok. 16 cm i grubości ok. 5 cm.

kod tam zapisany to:
603-547-?01 e" - pod znakiem zapytania kryje się 4/2/8/3 - bardzo trudno powiedzieć.

Na szczęście znalazłem jeszcze na miejscu łuskę od MG 131 - to pozwala zakreślić krąg poszukiwań.

W następnych postach opublikuję więcej części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o dekiel to muszę przekopać trochę makulatury, Na płatowcu występowały trzy - cztery takie dekle Dwa od spodu skrzydła ( w tym wypadku kolor się nie zgadza ) Z tylu kadłuba był dekiel od zbiornika paliwa rozruchowego Nr 5 na rys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewniane stery zaczęto montować w niektórych wersjach Bf 109G ( dosyć charakterystyczny element ). Gdybając dalej MG 131 ... G-6, 10, 14 ..... Z uwagi iż w katalogach części DB 605 A-B i A-C nie odnalazłem tej części należny domniemać iż pochodzi z DB 605 D. ( W wolnym czasie muszę się dokopać do właściwego katalogu )

Wstępnie można typować Bf 109 G10 ( MG 131 & DB 605D Werk-Nummer-Block 611.000 & 612.000)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma może dostęp do katalogu części Bf 109? Woodhaven pewnie Ty będziesz w stanie to zidentyfikować. Przejrzałem zagraniczne fora i po lekturze wydaje mi się, że jest to fragment jakiegoś indykatora w kabinie, tylko już bez czerwonej żarówki. Nie sama identyfikacja części jest dla mnie najważniejsza, tylko stale mam nadzieję, że dzięki jakiejś części (czy ściślej po kodzie Fl) dowiem się czy jest to wersja Bf 109 G czy K.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie