Skocz do zawartości
  • 0
marcin698687

Zdjęcia niemieckich żołnierzy

Pytanie

• 0

Czy na podstawie umundurowania jesteście mi w stanie rozszyfrować np stopnie wojskowe z której/ jakiej kompani / formacji są ci żołnierze? i czy jesteście mi w stanie przetłumaczyć opisy pod zdjęciami? - mogę przesłać każde zdjęcie osobno.
Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

• 0
Zdjęcia wyżej są własnością mojego brata. w mojej kolekcji posiadam sporą ilość zdjęć tego typu. niestety ale nie potrafię je zidentyfikować ( brak opisu ). jeśli jest ktoś w stanie mi pomóc w identyfikacji np mundurów / gdzie były zdjęcia robione dodam je na forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Żołnierze wczesnego wehrmachtu, widać naramienniki trójkątne starego wzoru, mundury M36 z białym orłem, okres do 1940 roku max. Na zdjęciu 4 i 7 widać naszywke specjalizacji łączności, może z jakiegoś nachrichten abteilung. Zdjęcia 9,13,15,16 to RAD Reicharbeitsdienst.
Nie ma nic tak charakterystycznego żeby rozpoznać jednostkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Acha na zdjeciu grupowym nr 14 na naramiennikach żołnierze mają numer pułku, jeśli jakims cudem udałoby Ci się zobaczyć numer to można więcej powiedzieć.
Na naszywkach łopatach" RAD np ze zdjęcia 9 nad opaską z wiatraczkiem tez będzie numer więc też można więcej znaleźć co to za budowlańcy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Slajmi130 - wielkie dzięki za te informacje. w weekend postaram się zeskonować inne zdjęcia i wrzucę na forum - może uda ci się je rozszyfrować. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Czy mogę prosić o pomoc?

Co dałoby się powiedzieć o widocznej tu postaci? Jest to niemiecki pilot szybowcowy kategorii C. Ale co można o nim powiedzieć więcej na podstawie różnych atrybutów mundurowych tej postaci? Jaką on reprezentuje formację, jaki ma stopień, co oznaczają poszczególne elementy na jego mundurze?

Z góry dziękuję za ewentualne informacje.

Pozdrawiam

J_O

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
To typ z hitlerjugend, trójkątna naszywka haftowano na niej nazwę dystryktu. opaska na ramieniu z wiatraczkiem typowe HJ. Stopień wygląda na Oberkameradenschaftfuhrer, tam jest belka i gwóźdź jak widzę. Na kieszeni Leistungsabzeichen der Hitler Jugend (zwiazane ze sportem i przygotowaniem do wojska. Wprowadzona w 1934 roku. Mewki to wiesz... Odznaki na prawej kieszeni tej niżej nie widzę, a i ciekawi mnie na drugiej kieszeni to coś nie wiem wpinka? okragłego kształtu, nad mewkami
Nie jestem biegły w HJ
http://www.info-pc.home.pl/whatfor/baza/m_niem_hj.htm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi