Skocz do zawartości
  • 0

czapka


zielony81

Pytanie

Panowie,
mam prośbę o ID,
czapka znaleziona w ruinach budynku, który we wczesnym PRL-u był posterunkiem milicyjnym, a później m.in. pocztą. Niestety nie pasuje mi jakoś ani do milicyjnej ani do listonoszowej. Może ktoś z Was będzie w stanie mi coś więcej powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Kurkow, zasugerowałeś okolice 1948 roku -możesz coś więcej powiedzieć o swoich sugestiach? Może jakiś link/zdjęcie mógłbyś wrzucić? Będę bardzo wdzięczny:) Ja mam problem ze znalezieniem czegoś, co by mi pasowało do tej czapki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem gdzieś rozkazy z okolic 1948 roku, ale niestety dysk się wziął i <pamparampam>, jednak z tego co pamiętam jest tam opisana czapka w kolorze stalowym, z granatowa wypustką.
O konkrety pytaj rekonstruktorów (lokalizacja: Września). Ja tyle mądrego powiem co zapamiętam z tego co miałem pół roku temu w zbiorach, więc zweryfikuj to jeszcze :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kurkow, dzięki Twoim podpowiedziom poszperałem i trafiłem na coś takiego:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO
z dnia 29 września 1948r
o umundurowaniu i oznakach służbowych funkcjonariuszów Milicji Obywatelskiej
2. Umundurowanie funkcjonariuszów Milicji Obywatelskiej (pkt 1 lit. a – b) jest koloru ciemno-stalowego
Wypustki, otok czapki i patki na kołnierzu bluzy oraz naszycie na kołnierzu płaszcza są koloru niebieskiego o odcieniu jasno-chabrowym i wykonane są dla oficerów z aksamitu, dla szeregowców z sukna wyłogowego.


wydaje mi się więc, że to będzie pasowało do mojej czapki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie