Jump to content
  • 0

Łuska bofors?


Tortuga69

Question

Posted

Witam, jest to stalowa łuska po elektrolizie (którą niestety źle zniosła) średnica wynosi około 51mm. Zależy mi na identyfikacji, ponieważ próbuję się dowiedzieć z czego korzystano w mojej okolicy podczas WWII. Wiem, że były tam głównie stanowiska przeciwlotnicze, jednak słyszałem tylko o flak 88.

6 answers to this question

Recommended Posts

Posted

Witam, jest to stalowa łuska po elektrolizie (którą niestety źle zniosła) średnica wynosi około 51mm. Zależy mi na identyfikacji, ponieważ próbuję się dowiedzieć z czego korzystano w mojej okolicy podczas WWII. Wiem, że były tam głównie stanowiska przeciwlotnicze, jednak słyszałem tylko o flak 88.

Posted
4cm na pewno nie - wygląda na 37x252SR, tyle że jakby germańska produkcja, a nie wiem czy oni tą amunicje do zdobycznych armat robili.
http://www.municion.org/37/37x252r.htm
Posted
Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie :) Mianowicie, zastanawia mnie dlaczego wszystkie łuski znalezione w tym lesie są rozerwane. Jakieś sugestie odnośnie powodu ich stanu? Stanowisk takich dział nie znalazłem, a łuski te są porozrzucane po całym terenie.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information